Bundesliga: Kanonada w meczu Bayernu. Padło sześć goli

Bayern Monachium po świetnym meczu pokonał na wyjeździe 1.FC Union Berlin 5:1. Bohaterem ustępujących mistrzów Niemiec był Thomas Mueller, który zdobył dwie bramki. Swój dorobek powiększył też Harry Kane.

Łukasz Witczyk
piłkarze Bayernu Monachium Getty Images / Stefan Matzke - sampics/Corbis / Na zdjęciu: piłkarze Bayernu Monachium
Choć Bayern Monachium stracił już szansę na obronę mistrzowskiego tytułu, to wciąż ma o co walczyć w Bundeslidze. Bawarczycy muszą bronić drugiej pozycji w tabeli, a na pięć kolejek przed końcem rozgrywek mają tyle samo punktów, co trzecie VfB Stuttgart. Jeśli Bayern spadłby na trzecią lokatę, to byłoby to bolesne zakończenie sezonu dla niedawnych dominatorów.

Z kolei w 1.FC Unionie Berlin z tęsknotą i łzami wzruszenia w oczach mogą wspominać poprzedni sezon. Był on najlepszy w historii klubu, który zadebiutował w Lidze Mistrzów. Ten sezon to rozpaczliwa walka o utrzymanie zespołu ze stolicy Niemiec. W sobotę żadna z drużyn nie mogła sobie pozwolić na wpadkę, co zwiastowało duże emocje.

Na Stadionie przy Starej Leśniczówce berlińczycy chcieli postawić się Bayernowi i wykorzystać zmęczenie rywala, który w środę rywalizował w ćwierćfinale Ligi Mistrzów z Arsenalem. Bawarczycy myślami są przy półfinałowych starciach - wszak europejskie rozgrywki to jedyna szansa na zdobycie jakiegokolwiek trofeum w tym sezonie.

Jednak to Bayern od początku przeważał i swoją dominację potwierdził w 29. minucie. Wtedy to Mathys Tel obsłużył dobrym podaniem Leona Goretzkę, a ten pewnym strzałem dał gościom prowadzenie. Ten gol zmienił oblicze meczu.

Bayern atakował, a Union rozpaczliwie i nieumiejętnie się bronił. Jeszcze przed przerwą monachijczycy zadali kolejny cios, a konkretnie zrobił to Harry Kane. Po przerwie Bayern nie zwolnił tempa. Po zmianie stron dwukrotnie do bramki rywali trafił Thomas Mueller, a raz zrobił to Mathys Tyl. Union zdołał odpowiedzieć jedynie golem Yorbe Vertessena w doliczonym czasie gry.

1.FC Union Berlin - Bayern Monachium 1:5 (0:2) 0:1 - Leon Goretzka 29' 0:2 - Harry Kane 45+1' 0:3 - Thomas Mueller 53' 0:4 - Mathys Tel 62' 0:5 - Thomas Mueller 66' 1:5 - Yorbe Vertessen 90+1'