Niesamowite! Polak zaliczył "wejście smoka" [WIDEO]

Łukasz Łakomy potrzebował raptem kilku sekund, by wpisać się na listę strzelców. Pomocnik Young Boy trafił do siatki z około 30 metrów.

Rafał Szymański
wejście i strzał Łakomego Twitter / zumrundenleder / Na zdjęciu: wejście i strzał Łakomego
Dopiero w 70. minucie padł pierwszy gol na Stadion Schutzenwiese w Winterthur. Przyjezdni wyszli na prowadzenie dzięki Joelowi Monteiro, jednak radość kibiców z Berna nie trwała długo. Po chwili gospodarze odpowiedzieli trafieniem Aldina Turkesa.

Łukasz Łakomy rozpoczął niedzielne spotkanie wśród rezerwowych. W 84. minucie były młodzieżowy reprezentant Polski podniósł się z ławki i zastąpił na murawie Sandro Laupera. Joeln Magnin wykazał się prawdziwym trenerskim instynktem.

Niezwłocznie po wejściu na boisko Łakomy został wyznaczony do wykonania rzutu wolnego. Środkowy pomocni zdecydował się na bardzo odważne uderzenie z około 30 metrów. Piłka odbiła się jeszcze od muru i wylądowała w siatce. W ten sposób Polak sprawił, że lider ligi szwajcarskiej wygrał 2:1.

Łakomy był jokerem w talii trenera i zrobił prawdziwą furorę, strzelając gola po kilku sekundach. Dorobek zawodnika Young Boys w bieżącym sezonie ligowym to 24 rozegrane spotkania, dwa trafienia oraz trzy asysty.

FC Winterthur - Young Boys Berno 1:2 (0:0)
0:1 - Joel Monteiro 70'
1:1 - Aldin Turkes 81'
1:2 - Łukasz Łakomy 84'