Bundesliga: Koncert Bayeru. Padło sześć goli

Bayer 04 Leverkusen się nie zatrzymuje. Mistrzowie Niemiec pokonali na wyjeździe ekipę Einstrachtu Frankfurt i nadal pozostają jedyną niepokonaną drużyną w Bundeslidze.

Łukasz Witczyk
piłkarze Bayeru 04 Leverkusen Getty Images / Alex Grimm / Na zdjęciu: piłkarze Bayeru 04 Leverkusen
Bayer 04 Leverkusen jest już pewien mistrzostwa Niemiec, ale wciąż ma o co walczyć. Jest to jedyny niepokonany zespół w stawce i chce zakończyć sezon bez porażki. I choć już kilkukrotnie Bayer był bliski tego, by zejść z boiska pokonanym, to w końcówkach meczów potrafił odwracać ich losy.

Z kolei Eintracht rywalizuje o to, by w przyszłym sezonie grać w europejskich pucharach. Spotkanie we Frankfurcie lepiej rozpoczęli jednak goście. Już w 12. minucie Bayer objął prowadzenie po uderzeniu Granita Xhaki. Eintracht zdołał wyrównać za sprawą Hugo Ekitike, ale jeszcze przed przerwą gola na 2:1 dla Bayeru strzelił Patrik Schick.

Po zmianie stron goście mieli kolejne powody do świętowania. W 58. minucie cios zadał Exequiel Palacios. Potem strzelali jeszcze Jeremie Frimpong i Victor Boniface.

W meczu drużyn walczących o utrzymanie w Bundeslidze bardzo ważne zwycięstwo odniosła ekipa VfL Bochum, która na wyjeździe pokonała 1.FC Union Berlin 4:3. Goście już do przerwy prowadzili 3:0, a to za sprawą Maximiliana Wittka (dwa gole) oraz Kevena Schlotterbecka.

Po zmianie stron gospodarze ruszyli do odrabiania strat. W ciągu czterech minut strzelili dwa gole - ich autorami byli Yorbe Vertessen i Chris Bedia - i złapali kontakt z VfL Bochum. Jednak tylko przez chwilę gospodarze mogli żyć nadzieją na odwrócenie losów rywalizacji. W 70. minucie gola na 4:2 strzelił Philipp Hofmann, a miejscowi zdołali odpowiedzieć tylko trafieniem Benedicta Hollerbacha.

Wyniki:

Eintracht Frankfurt - Bayer 04 Leverkusen 1:5  (1:2)
0:1 - Granit Xhaka 12'
1:1 - Hugo Ekitike 32'
1:2 - Patrik Schick 44'
1:3 - Exequiel Palacios 58'
1:4 - Jeremie Frimpong 77'
1:5 - Victor Boniface 89'

1.FC Union Berlin - VfL Bochum 3:4 (0:3)
3:4 - Benedict Hollerbach 74'

1. FC Heidenheim 1846 - 1.FSV Mainz 05 1:1 (0:1) 0:1 - Jonathan Burkardt 37' 1:1 - Tim Kleindienst 65'