Hitowy mecz dla Szymona Marciniaka. Jest oficjalny komunikat!

Polski Związek Piłki Nożnej wyznaczył sędziów do pracy podczas 32. kolejki PKO Ekstraklasy. Szymon Marciniak poprowadzi spotkanie w Poznaniu.

Piotr Bobakowski
 Szymon Marciniak WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Szymon Marciniak
PZPN w czwartek (9 maja) przedstawił obsadę sędziowską 32. kolejki rozgrywek PKO BP Ekstraklasy (zostanie rozegrana w dniach 10-13 maja). Hitowy mecz Lech Poznań - Legia Warszawa poprowadzi Szymon Marciniak (informacja za laczynaspilka.pl).

Spotkanie w Poznaniu, w którym zmierzy się aktualnie trzeci z szóstym zespołem tabeli, odbędzie się w niedzielę (12.05. o godz 17:30). Na trzy kolejki przed końcem sezonu 2023/24 Lech ma na koncie 52 pkt., a Legia - 50 pkt. Lider - Jagiellonia Białystok - zdobyła do tej pory 56 pkt.

Pojedynek lidera tabeli PKO BP Ekstraklasy z Koroną Kielce (w sobotę 11.05. o godz. 17:30) będzie sędziować Tomasz Musiał z Krakowa.

43-letni Marciniak w środę (08.05) sędziował rewanżowy mecz półfinałowy w Lidze Mistrzów pomiędzy Realem Madryt i Bayernem Monachium (2:1, w dwumeczu: 4:3). Arbiter z Płocka w końcówce odgwizdał pozycję spaloną po tym, jak jego asystent Tomasz Listkiewicz uniósł chorągiewkę.

Sekundy później Matthijs de Ligt skierował piłkę do siatki, co mogło dać Bayernowi dogrywkę. Przerwanie akcji przez Marciniaka było błędem, ponieważ uniemożliwiło skorzystanie z systemu VAR i sprawdzenie kontrowersyjnej sytuacji. Nie ma jednak dowodów na to, że pozycji spalonej nie było.