Wiadomo, kto poprowadzi FC Reiter Toruń. Wybór nie jest zaskoczeniem

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube / Futsal Ekstraklasa / Dmytro Kameko
YouTube / Futsal Ekstraklasa / Dmytro Kameko
zdjęcie autora artykułu

FC Reiter Toruń przekazał ważne informacje w kontekście rozgrywek Fogo Futsal Ekstraklasy 2024/2025. Wiadomo, kto poprowadzi zespół z Grodu Kopernika.

W tym artykule dowiesz się o:

Przed sezonem 2023/2024 z klubem FC Reiter Toruń pożegnał się trener Łukasz Żebrowski. Jego miejsce zajął natomiast Dmytro Kameko.

Najwidoczniej działacze toruńskiego klubu są zadowoleni ze współpracy z tym szkoleniowcem. Świadczy o tym fakt, że postanowili przedłużyć jego umowę.

"Potwierdzamy! Dmytro Kameko będzie kontynuował swoją misję i pracę w klubie" - przekazali przedstawiciele FC Reiter Toruń za pośrednictwem Facebooka.

Dmytro Kameko to ukraiński trener i były zawodnik futsalu. Jako zawodnik, Kameko zdobył akademickie mistrzostwo świata w futsalu w 2012 roku i reprezentował Ukrainę. Jego kariera klubowa obejmowała występy w zespołach takich jak MFK Szachtar Donieck i Rekord Bielsko-Biała, z którym zdobył brązowy medal mistrzostw Polski.

Po zakończeniu kariery zawodniczej, Kameko zaczął pełnić funkcję trenera, prowadząc ukraiński Tytan Pokrowskie i białoruski MFC Stalista Mińsk, z którym zdobył Puchar Białorusi. W marcu 2022 roku, po inwazji Rosji na Ukrainę, Kameko przeniósł się do Polski i rozpoczął pracę jako asystent w Red Dragons Pniewy.

Od 2022 roku Dmytro Kameko pełni funkcję selekcjonera reprezentacji Polski w AMP futbolu.

W tym sezonie Fogo Futsal Ekstraklasy FC Reiter Toruń uzyskał 32 punkty. Z tym dorobkiem zajął 10. miejsce.

Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać na platformie Pilot WP (link sponsorowany).

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Siadło idealnie! Bramkarz nic nie mógł zrobić

Czytaj także: > A jednak to prawda. Pierwszy raz pokazali się razemStatystycznie był czwarty na świecie. W Jagiellonii na razie nie przekonuje

Źródło artykułu: WP SportoweFakty