Olympique Lyon bliżej Ligi Mistrzów, podopieczni Claude Puela pokonali AS Monaco

W zaległym meczu 34. kolejki Ligue 1 zmierzyły się Olympique Lyon i AS Monaco. Gospodarze walczą o prawo gry w Lidze Mistrzów i nie mogli sobie pozwolić na stratę punktów. Zgodnie z oczekiwaniami, pewnie pokonali niżej notowanego przeciwnika.

W tym artykule dowiesz się o:

Już na początku spotkania podopieczni Claude Puela osiągnęli wyraźną przewagę. Do przerwy skromnie prowadzili 1:0 po golu Miralema Pjanicia, ale byli zespołem zdecydowanie lepszym i wydawało się, że kolejne trafienia to tylko kwestia czasu. Goście nie oddali ani jednego celnego strzału na bramkę Hugo Llorisa.

Faktycznie, już w 48. minucie golkipera AS Monaco pokonał Bafetimbi Gomis. Gospodarze nie rezygnowali i dążyli do udokumentowania dominacji następnymi golami. Wielokrotnie przed utratą bramki drużynę gości ratował jednak świetnie dysponowany Stephane Ruffier. Tylko dzięki bramkarzowi nie przegrała ona tego spotkania różnicą przynajmniej sześciu goli, ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:0. Na listę strzelców w końcówce wpisał się jeszcze Lisandro Lopez

Obecnie Olympique Lyon plasuje się na 3. pozycji w tabeli. Do 2. Lille traci zaledwie jeden punkt, o jedno oczko wyprzedza też 4. Auxerre. O tym, który z tych zespołów nie otrzyma szansy gry w Lidze Mistrzów zadecyduje ostatnia kolejka, zaplanowana na sobotę.

Olympique Lyon - AS Monaco 3:0 (1:0)

1:0 - Pjanić 28'

2:0 - Gomis 48'

3:0 - Lopez 87'