Niespodzianka w Rzeszowie, pewne zwycięstwo Znicza - wyniki sobotnich spotkań 3. kolejki II ligi gr. wschodniej

Za nami już siedem z dziewięciu spotkań 3. kolejki II ligi gr. wschodniej. Tego dnia padło aż 19 goli. Do dużej niespodzianki doszło w Rzeszowie gdzie tamtejsza Stal nie dała szans pretendentowi do awansu z Płocka. Pewne zwycięstwo odniósł Znicz Pruszków. Tymczasem jedyną drużyną z kompletem punktów jest jak na razie Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

Bezbramkowym remisem zakończyło się starcie beniaminków w Sokółce. Sokół podzielił się punktami z GLKS Nadarzyn. Jedna bramka padła w meczu rozegranym w Iławie. Jeziorak przegrał przed własną publicznością ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 0:1, bohaterem drużyny gości został Marek Lendzion, który gola strzelił na 10 minut przed zakończeniem spotkania.

Wyrównany i emocjonujący przebieg miało spotkanie w Suwałkach. Piłkarze Wigier dwukrotnie wychodzili na prowadzenie z Motorem Lublin, ale ostatecznie zremisowali 2:2. Dla suwalczan jest to już trzeci remis w trzecim meczu, z kolei lublinianie zdobyli dopiero pierwsze oczko w tym sezonie.

Puszcza Niepołomice nieznacznie uległa Resovii. Jedyna bramka w tym meczu padła w pierwszej połowie, autorem gola został Marcin Pontus. Fatalnie w tym sezonie prezentuje się Start Otwock. Zespół, który w poprzednich rozgrywkach do końca walczył o awans na zaplecze ekstraklasy, do tej pory zdobył tylko jeden punkt. W sobotę niespodziewanie przegrał przed własną publicznością z przeciętnym OKS 1945 Olsztyn.

Największą niespodzianką zakończyło się spotkanie w Rzeszowie. Stal rozbiła faworyta z Płocka. Worek z bramkami rozwiązał się w 20. minucie. Wtedy to efektowną akcję przeprowadził Konrad Maca. Piłkarz gospodarzy ograł trzech rywali i strzałem z 10. metrów umieścił piłkę w siatce. Siedem minut później wyrównał niezawodny Michał Twardowski, dla którego jest to już gol numer pięć w tym sezonie. Taki stan meczu utrzymał się do przerwy. W drugiej połowie koncert gry dali gospodarze. Po 77. minutach prowadzili już 4:1. Nafciarze odpowiedzieli tylko jednym trafieniem w końcówce meczu.

Z potknięcia rywali skorzystał Znicz Pruszków. Pruszkowianie pokonali Okocimski KS Brzesko 3:0. W tym meczu dwie bramki zdobył Kacper Tatara. Dzięki temu zwycięstwu Znicz awansował na fotel wicelidera.

Wyniki sobotnich spotkań 3. kolejki II ligi gr. wschodniej:

Sokół Sokółka - GLKS Nadarzyn 0:0

Jeziorak Iława - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:1 (0:0)

1:0 - Pontus 24'

Start Otwock - OKS 1945 Olsztyn 1:3 (1:1)

4:2 - Bekas 84'

Znicz Pruszków - Okocimski KS Brzesko 3:0 (1:0)
1:0 - Rybaczek 22'
2:0 - Tatara 55'
3:0 - Tatara 74'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!