Świt odskakuje, Nadarzyn nie zwalnia tempa - wyniki sobotnich spotkań 8. kolejki II ligi gr. wschodniej

Wysoką formę w ostatnich tygodniach prezentują piłkarze Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Podopieczni Przemysława Cecherza odnieśli w sobotę pewne zwycięstwo nad Wigrami Suwałki aplikując rywalom trzy bramki na ich terenie nie tracąc przy tym żadnej. Sensacyjną porażką Znicza Pruszków zakończyła się potyczka w Stalowej Woli.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

Już teraz wiadomo, że liderem tabeli po tym weekendzie nadal będzie Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Podopieczni Przemysława Cecherza rozbili w Suwałkach tamtejsze Wigry 3:0, dwie bramki w tym meczu zdobył obrońca Adam Gmitrzuk.

Piłkarze Stali Stalowej Woli w ostatnią środę odnieśli dopiero drugie zwycięstwo w tym sezonie, a w sobotę już po raz kolejny mogli cieszyć się z trzech punktów. Są oni sprawcami chyba największej sensacji w ten weekend w grupie wschodniej II ligi. Bez punktów z Miasta Rowerów będzie wracał Znicz Pruszków, który przez ten wynik stracił fotel wicelidera. Bramkę na wagę trzech punktów w samej końcówce pierwszej połowy zdobył Kamil Gęśla.

Z potknięcia spadkowicza z I ligi skorzystał beniaminek z Nadarzyna. GLKS pokonał w… Pruszkowie (tam podopieczni Tomasza Matuszewskiego rozgrywają swoje domowe mecze) Jezioraka Iławę. Nadrzynanie losy spotkania na swoją korzyść rozstrzygnęli w ostatnich dwudziestu minutach gry. Wynik meczu ustalił Piotr Bajera, który tego dnia zdobył już swoją siódmą bramkę w tym sezonie.

Jarosław Araszkiewicz, który od kilku dni jest nowym trenerem Wisły Płock, nie zdołał jeszcze znacząco odmienić stylu gry swoich piłkarzy. Pod jego wodzą Nafciarze zremisowali w Elblągu z Olimpią, a do lidera tracą już sześć punktów.

Remisami 1:1 zakończyły się ostatnie dwa sobotnie mecze. OKS 1945 Olsztyn nie zdołał pokonać przed własną publicznością piłkarzy z Brzeska. Półgodziny okazało się zbyt krótkim czasem dla piłkarzy Motoru Lublin, aby wykorzystali oni przewagę liczebną. Od 60. minuty lublinianie grali "11" na "9: z Ruchem Wysokie Mazowieckie. Mimo to mecz dwóch zespołów z dołu tabeli pozostał nierozstrzygnięty.

Wyniki sobotnich spotkań 8. kolejki II ligi gr. wschodniej:

Motor Lublin - Ruch Wysokie Mazowieckie 1:1 (1:1)
0:1 - Strózik 9'
1:1 - Droździel 28'

Olimpia Elbląg - Wisła Płock 0:0

Wigry Suwałki - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:3 (0:1)
0:1 - Gmitrzuk 45' (k.)
0:2 - Zjawiński 60'
0:3 - Gmitrzuk 73'

OKS 1945 Olsztyn - Okocimski KS Brzesko 1:1 (0:0)
0:1 - Kisiel 57'
1:1 - Kowalski 63'

Stal Stalowa Wola - Znicz Pruszków 1:0 (1:0)
1:0 - Gęśla 45'

GLKS Nadarzyn - Jeziorak Iława 3:1 (1:1)
1:0 - Wojtczak 8'
1:1 - Czupryna 33' (k.)
2:1 - Wrzesiński 69'
3:1 - Bajera 78'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!