Bundesliga: Mainz nie traci dystansu do Borussii

Rewelacja rozgrywek przezwyciężyła kryzys i znów wygrywa! W inaugurującym 14. kolejkę spotkaniu FSV Mainz pokonał 3:0 FC Nuernberg i do prowadzącej w tabeli Borussii Dortmund traci już tylko cztery punkty.

Konrad Kostorz

Rywalizacja na zmrożonej murawie Stadion am Bruchweg toczyła się pod dyktando gospodarzy. Wynik w 27. minucie otworzył, wykorzystując przypadkowe zagranie Malika Fathi, wracający do wysokiej dyspozycji Andre Schurrle.

Po zmianie stron Die Nullfunfer po raz drugi pokonali Raphaela Schaefera. Płaskie dośrodkowanie z rzutu wolnego Christiana Fuchsa przedłużył Schurrle, a futbolówkę z bliska do bramki wpakował kapitan Nikolce Noveski.

Ekipa z Norymbergi, która jeszcze kilka meczów temu punktowała silnych rywali, sprawiała wrażenie zupełnie bezradnej. Dopiero w 72. minucie strzał głową Jensa Hegelera trafił w poprzeczkę bramki Christiana Wetklo.

Ostatnie słowo należało do Bruchweg-Boys. Wetklo dalekim wyrzutem uruchomił rezerwowego Sami Allagui. Tunezyjczyk najpierw przerzucił piłkę nad Pascalem Bielerem, a potem z wielką pewnością i spokojem przelobował Schaefera. To była błyskawiczna kontra i piękny gol dżokera Mainz.

Podopieczni Thomasa Tuchela zwyciężyli po raz drugi z rzędu, a 10. w bieżącym sezonie i po 14. kolejce na pewno pozostaną wiceliderem rozgrywek. Wcześniej przytrafiła im się fatalna seria trzech kolejnych porażek. Ekipa Dietera Heckinga z 18 "oczkami" zajmuje 10. miejsce.

FSV Mainz 05 - FC Nuernberg 3:0 (1:0)
1:0 - Schurrle 27'
2:0 - Noveski 54'
3:0 - Allagui 85'

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.