Puchar Włoch: Emocje na San Siro

W pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu pomiędzy Interem, a Juventusem kibice zgromadzeni na trybunach San Siro zobaczyli aż cztery bramki. Grający w osłabieniu od 8. minuty gospodarze zremisowali przed własną publicznością 2:2.

Adam Kiołbasa

Spotkanie fatalnie rozpoczęło się dla aktualnych mistrzów Włoch. Już w 8. minucie spotkania fatalnie interweniował Burdisso i prowadzący to spotkanie Farina wyrzucił go z boiska za faul na Del Piero. Na placu gry zupełnie nie było jednak widać liczebnej przewagi. Nerazzurri czekali na ruch rywala i w odpowiednich momentach starali się kontratakować. Popularni Bianconeri tylko raz poważnie zagrozili bramce strzeżonej przez Toldo. Wracający po trzymiesięcznej przerwie do gry golkiper popisał się kapitalną interwencją po strzale Iaquinty z rzutu wolnego.

Po zmianie stron gospodarze zaczęli grać bardzo zdecydowanie, co zaowocowało zdobyciem bramki. Po bardzo dobrym podaniu Portugalczyka Pele, Belardiego pokonał Cruz. Warto zaznaczyć, że Inter w tym momencie grał w dziewiątkę, bowiem poza boczną linią przebywał Solari. Stara Dama po stracie bramki starała się odreagować, ale jej ataki były rozbijane przez dobrze zorganizowaną defensywą gospodarzy. Bianconeri przeżyli szok, kiedy w 73. minucie po asyście Cesara, piłkę do siatki ponownie skierował Cruz.

Niejako decydująca o dalszych losach spotkania była kontuzja Materazziego. W tym meczu kapitan Nerazzurrich doznał urazu przy pojedynku z Cristiano Zanettim i był zmuszony opuścić plac gry. Od tego momentu Juventus zaczął zdobywać bramki. W 79. po podaniu Trezegueta, Toldo został pokonany przez Del Piero, a 360 sekund później wynik starcia na 2:2 ustalił rezerwowy Jean Alain Boumsong.

Zatem w rewanżu czeka nas niezwykle interesująca rywalizacja. Juve do zakwalifikowania się wystarczy bezbramkowy remis, natomiast Czarno-niebiescy muszą zremisować 3:3, bądź też zwyciężyć.

Inter Mediolan - Juventus Turyn 2:2 (0:0)
1:0 - Cruz 54?
2:0 - Cruz 74?
2:1 - Del Piero 79?
2:2 - Boumsong 85?

Inter: Toldo, Rivas, Burdisso, Materazzi (80? Vieira), Maxwell, Solari (57? J. Zanetti) , Pele, Maniche, Cesar, Crespo (68? Cambiasso), Cruz.

Juventus: Belardi, Birindelli (68? Boumsong), Grygera, Legrottaglie, Molinaro, Marchionni (7? Trezeguet), Nocerino, C. Zanetti, Palladino, Iaquinta, Del Piero.

Żółte kartki: Cruz (Inter) oraz Grygera, Birindelli (Juventus).