Bundesliga: HSV zwycięsko zakończył nieudaną rundę

Siódme zwycięstwo w sezonie odnieśli piłkarze Hamburgera SV, pokonując na wyjeździe 2:1 Borussię Moenchengladbach. Runda jesienna nie była jednak dla nich zbyt udana, bowiem zakończą ją co najwyżej na 8. miejscu. Decydującą bramkę zdobył Piotr Trochowski.

Konrad Kostorz

Obie drużyny przystąpiły do bezpośredniej rywalizacji, mając za sobą fatalne serie wyników. Die Fohlen nie zdobyli nawet punktu w poprzednich czterech kolejkach, podczas gdy Rothosen przegrali cztery z ostatnich pięciu spotkań.

Od pierwszej minuty inicjatywa była po stronie gości, lecz do lepszych sytuacji dochodzili piłkarze Michaela Frontzecka. W 19. minucie Frank Rost nie bez problemów obronił strzał Michaela Bradleya. Niedługo później golkiper HSV wykopał piłkę wprost pod nogi Juana Arango, ale uderzenie napastnika Borussii z 40 metrów o centymetry minęło słupek bramki.

Druga połowa zaczęła się od mocnego uderzenia hamburczyków. Już 51 sekund po wznowieniu gry Jonathan Pitroipa przejął piłkę na lewej flance, podał w pole karne do Eljero Elii, a Holender strzałem między nogami pokonał Christofera Heimerotha. Riposta gospodarzy była natychmiastowa. Dośrodkowanie Bradleya i uderzenie głową z trzech metrów Igora de Camargo przy biernej postawie Rosta.

W 72. minucie rzut wolny z lewej strony boiska egzekwował Piotr Trochowski. Wrzucona w pole karne piłka minęła obrońców Gladbach, a Paolo Guerrero na tyle zaabsorbował Heimerotha, że ten nie zdążył ze skuteczną interwencją.

Po strzeleniu bramki podopieczni Armina Veh kontrowali przebieg wydarzeń, a w 83. minucie byli o krok od podwyższenia wyniku. Najpierw w słupek trafił Guerrero, a później dwie dobitki Ruuda van Nistelrooya w świetnym stylu obronił Heimeroth.

Zawodnicy z północy Niemiec mimo zwycięstwa nie mogą być usatysfakcjonowani rundą jesienną. Mimo wielkich ambicji i ogromnego potencjału, zakończą ją za plecami m.in. Mainz, Hannoveru i Freiburga. Borussia z kolei przezimuje na dnie tabeli z zaledwie 10 punktami na koncie i bez wygranej na własnym terenie.

Borussia Moenchengladbach - Hamburger SV 1:2 (0:0)
0:1 - Elia 46'
1:1 - de Camargo 48'
1:2 - Trochowski 72'