Młoda Ekstraklasa: Grad goli, szczęśliwy remis Legii, pogrom Wisły

Ostre strzelanie urządzili sobie w 14. kolejce piłkarze występujący w Młodej Ekstraklasie. W siedmiu spotkaniach padły aż 33 gole, co daje średnią 4,71 bramki na mecz.

Szymon Mierzyński

Najbardziej okazałe zwycięstwa odniosły Cracovia Kraków i Górnik Zabrze. Pasy wygrały z Ruchem Chorzów 6:2, zaś podopieczni Józefa Dankowskiego pokonali Wisłę Kraków 4:0. Ekipa z Górnego Śląska mogła zwyciężyć wyżej, lecz w 23. minucie Łukasz Cymański nie wykorzystał rzutu karnego. Przerwę zimową zabrzanie spędzą na 2. miejscu w tabeli.

Na najniższym stopniu podium uplasował się Śląsk Wrocław, który wygrał u siebie z Jagiellonią Białystok 2:1. Niespodzianką zapachniało natomiast w Gdańsku, gdzie Lechia była bliska triumfu nad Legią Warszawa. Lider zdołał się jednak uratować i aktualnie ma 37 punktów.

Jedyny remis odnotowano w Łodzi. Starcie ŁKS z PGE GKS Bełchatów zakończyło się rezultatem 2:2. W pozostałych meczach domowe zwycięstwa odniosły Lech Poznań oraz Polonia Warszawa.

Ostatnia potyczka 14. kolejki odbędzie się w poniedziałek. Korona Kielce podejmie Widzew Łódź.