Miedź Legnica i GKS Tychy awansowały do I ligi - wyniki spotkań 33. kolejki gr. zachodniej II ligi

19 maja 2012 roku będzie długo dobrze wspomniany przez piłkarzy, trenerów i kibiców GKS Tychy oraz Miedzi Legnica. To właśnie te zespoły wywalczyły awans do I ligi.

Adrian Dudkiewicz

Tym razem wszystko zależało od dwóch czołowych drużyn. GKS Tychy nie sprostał jednak postawionemu zadaniu, bowiem przegrał na własnym boisku z Rakowem Częstochowa 0:1. Gospodarze byli jednak zdecydowanie lepszym zespołem. Na trzy minuty przed przerwą tyszanie nie upilnowali w polu karnym Gajosa, którym strzałem głową pokonał golkipera GKS.

Ale nawet porażka nie przekreślała szans GKS. Dużo też zależało od wyniku potyczki w Bytowie. Miejscowa Bytovia odpuściła pojedynek z Calisią Kalisz, przegrywając na własnym boisku z beniaminkiem aż 1:6. Ten wynik oznacza, że po meczu zespół trenera Mandrysza odebrał pamiątkowy puchar za wywalczenie awansu do I ligi.

Obok tyszan swój wielki dzień ma Miedź Legnica. Trener Bogusław Baniak dołączył bowiem do Antoniego Konsewicza i Petra Nemca, którzy już wcześniej wprowadzili Miedziankę na zaplecze T-Mobile Ekstraklasy. Dziś okrasiła to wysokim zwycięstwem nad Energetykiem ROW Rybnik. - Na 15 minut przed końcem spotkania kibice rozpoczęli świętowanie. Na trybunie, którą zajmują najzagorzalsi fani Miedzianki pojawiła się imponująca sektorówka i transparent o treści - Wracamy na swoje miejsce, a I liga to tylko przystań do celu".

Na dole tabeli na uwagę zasługuje niezwykle ważne zwycięstwo Zagłębia Sosnowiec nad Turem Turek 3:1. Gospodarze nie pozostawili złudzeń swoim rywalom z Wielkopolski, pewnie prowadząc grę od pierwszej minuty. Teraz już tylko spadek z I ligi GKS Katowice mógłby odebrać sosnowiczanom pewne utrzymanie.

WYNIKI SPOTKAŃ 33. KOLEJKI. GR. ZACHODNIEJ II LIGI:

Miedź Legnica – Energetyk ROW Rybnik 4:0 (1:0)

4:0 - Lemanek 61'

Chojniczanka Chojnice - Ruch Zdzieszowice 1:1 (1:0)
1:0 - Korc (sam.) 13'
1:1 - Bukowiec (k.) 76'

GKS Tychy - Raków Częstochowa 0:1 (0:1)
0:1 - Gajos 43'

Zagłębie Sosnowiec - Tur Turek 3:1 (1:0)
1:0 - Lachowski 37'
2:0 - Jankowski 55'
2:1 - Książek 60'
3:1 - Białek 84'

Nielba Wągrowiec - MKS Kluczbork 2:3 (0:1)
0:1 - Glanowski 27'
1:1 - Figaszewski 55'
1:2 - Niziołek 73'
1:3 - Niziołek 90'
2:3 - Pietrowski 90'

Bytovia Bytów - Calisia Kalisz 1:6 (1:4)

Górnik Wałbrzych - Chrobry Głogów 0:0

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!