Ligue 1: Wysokie zwycięstwo Olympique Marsylia

Ireneusz Jeleń i Dariusz Dudka nie pomogli AJ Auxerre wywalczyć korzystnego rezultatu w meczu z Olympique Marsylia, podopieczni Jeana Fernandeza przegrali 0:4. Trzy punkty niespodziewanie wywalczył w niedzielę beniaminek z Grenoble, który pokonał Rennes 1:0.

Piotr Robaczyński

Olympique Marsylia był przed konfrontacją z AJ Auxerre faworytem, jednak fani OM nie przypuszczali chyba, że podopieczni Erica Geretsa tak łatwo wywalczą w tym spotkaniu trzy punkty. Do przerwy gospodarze prowadzili wprawdzie tylko 1:0, ale w drugiej części spotkania aż trzykrotnie pokonali Remy'ego Riou i ostatecznie odnieśli wysokie zwycięstwo. W zespole AJA od pierwszej minuty na boisku przebywali dwaj Polacy. Dariusz Dudka rozegrał cały mecz, natomiast nie wyróżniającego się niczym szczególnym Ireneusza Jelenia w 63. minucie zastąpił Dennis Oliech.

W pozostałych spotkaniach Grenoble Foot pokonało na własnym stadionie faworyzowane Rennes 1:0, a broniąca mistrzowskiego tytułu drużyna Olympique Lyon zaledwie zremisowała z FC Lorient.