Włochy: Wojciech Pawłowski dostał szansę w Udinese i puścił trzy gole (wideo)

Przerwa na mecze reprezentacji jest szansą dla Wojciecha Pawłowskiego na przekonanie do siebie szkoleniowca Udinese Calcio, Francesco Guidolina.

W sobotę Udinese Calcio zmierzyło się towarzysko z czołowym klubem słoweńskiej ekstraklasy, FC Koper. W bramce Zebr stanął Daniele Padelli, ale już w 13. minucie otrzymał czerwoną kartkę i jego miejsce zajął Wojciech Pawłowski.

Polskiemu golkiperowi nie udało się zachować czystego konta, ale przy żadnym z goli nie popełnił on poważnego błędu. 20-latek miał do siebie pretensje o sytuację z 84. minuty, gdy przepuścił strzał Luki Majcena między nogami.

Na co dzień numerem 1 w zespole Francesco Guidolina jest Zeljko Brkić. Gdy reprezentant Serbii leczył kontuzję, z powodzeniem zastępował go Padelli. Pawłowski jest dopiero trzecim wyborem trenera i najprawdopodobniej w tym sezonie nie zdoła zadebiutować w Serie A.

W składzie Udinese zabrakło Piotra Zielińskiego, który w sobotę wystąpił w meczu reprezentacji Polski do lat 21 z Litwą (3:0).

Zobacz gole puszczone przez Pawłowskiego w meczu z FC Koper (3:3):