MP juniorów starszych: Cracovia wciąż liderem

Po 2. kolejce turnieju finałowego mistrzostw Polski juniorów starszych w tabeli mamy status quo. Liderem nadal jest Cracovia, która zremisowała z Legią Warszawa.

W pierwszym meczu 2. kolejki Ruch Chorzów zremisował z Arką Gdynia, co oznaczało, że popołudniowy pojedynek Pasów z Wojskowymi mógł rozstrzygnąć o losach mistrzostwa Polski. Niebiescy prowadzili z Arką po pierwszej połowie 2:0, ale żółto-niebiescy po przerwie odrobili straty. Podobnie jak w pierwszym swoim meczu na turnieju z Legią (2:5), bramki zdobyli w ostatnim kwadransie i tym razem dzięki temu uratowali punkt. Od 70. minuty Ruch grał w "10" po czerwonej kartce dla Bartosza Włodarzczyka. Kolejne trafienie zaliczył Sebastian Bartlewski, który ma na koncie już trzy gole

W pierwszej połowie drugiego spotkania stawka być może sparaliżowała zawodników. Dopiero po przerwie obie ekipy zagrały odważniej. Już w 55. minucie Jakub Arak (to jego czwarty gol w finałach) pokonał Damiana Drzewieckiego. Chwilę wcześniej Oskar Pogorzelczyk uchronił Legię przed utratą bramki, wychodząc obronną ręką z sytuacji sam na sam z graczem Pasów. Po pięciu minutach krakowianie wyrównali za sprawą Michała Dudka, który wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką Wojciecha Kochańskiego. Cracovia ostatnie minuty grała w osłabieniu po czerwonej kartce dla Pawła Piątka, ale Legia tego nie wykorzystała.

O losach mistrzostwa zadecyduje ostatnia kolejka, w której Cracovia zagra z Arką Gdynia, a Legia z Ruchem Chorzów.

Wyniki 2. kolejki:

Arka Gdynia - Ruch Chorzów 2:2 (0:2) 0:1 - Kopeć 10' 0:2 - Włodarczyk 33' 1:2 - Kopeć (s.) 77' 2:2 - Bartlewski 89'

Kalendarz ostatniej kolejki:

24 czerwca Arka Gdynia - Cracovia - g. 11:30 Legia Warszawa - Ruch Chorzów - g. 11:30