Sparingowo: TSV Monachium lepsze od Zagłębia Lubin

KGHM Zagłębie Lubin okazało się słabsze od drużyny z zaplecza Bundesligi TSV 1860 Monachium. Miedziowi ulegli w towarzyskim meczu 0:2.

Bartosz Zimkowski

Pavel Hapal zestawił najsilniejszą jedenastkę jaką obecnie posiada. W składzie pojawiła się trójka nowych zawodników: Aleksander Kwiek, Miłosz Przybecki oraz Łukasz Piątek. Na skrzydłach obok Przybeckiego został ustawiony David Solomon Abwo, a eksperymentalnie na środku obrony wystąpił Jiri Bilek.

KGHM Zagłębie Lubin nie było wcale gorszym zespołem od TSV 1860 Monachium. Rywale, występujący na co dzień w 2. Bundeslidze, w 23. minucie po rzucie rożnym objęli prowadzenie. Miedziowi starali się doprowadzić do wyrównania, ale do przerwy tak się nie stało.

Czeski szkoleniowiec dokonał po 45. minutach pięciu zmian, lecz 11 minut przed końcem pojedynku Niemcy po szybkiej kontrze postawili kropkę nad "i". To był pierwszy mecz Zagłębia podczas obozu w Austrii.

TSV Monachium - KGHM Zagłębie Lubin 2:0 (1:0)
1:0 - Stephan Hain 23'
2:0 - Marin Tomasov 79'

Zagłębie Lubin: Gliwa (46' Kozioł) - WidanoW (46' Rymaniak), Banaś, Bilek, Cotra (46' Oleksy) - Jeż (78' Bonecki), Abwo (66' Azikiewiecz), Kwiek (46' Rakowski), Przybecki (46' Błąd), Piątek - Papadopulos (66' Woźniak).