Już nikt nie ma kompletu - wyniki sobotnich spotkań 3. kolejki gr. wschodniej II ligi

Stal Rzeszów zremisowała w sobotę w Elblągu z Concordią. Wobec tego wyniku nie ma już w II lidze zespołu, który miałbym po trzech meczach komplet punktów.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

O głowę trenera grano w Stalowej Woli. Istniało duże prawdopodobieństwo, że po porażce Paweł Wtorek poda się do dymisji. Meczu z Wisłą Puławy Stalówka nie rozpoczęła najlepiej. Groźniejsi byli goście, ale w bramce dobrze spisywał się Tomasz Wietecha. I to gospodarzom udało się jako pierwszym zdobyć gola. Po zagraniu piłki ręką jedenastkę skutecznie wykorzystał Wojciech Reiman. W drugiej połowie na 2:0 powinien podwyższyć Damian Juda, ale piłkarz Stali fatalnie spudłował z bliskiej odległości. Minutę po tym wydarzeniu puławianie zdołali wyrównać. Gol również padł z rzutu karnego podyktowanego po zagraniu piłki ręką. Na listę strzelców wpisał się Konrad Nowak. Bohaterem gospodarzy mógł w końcówce zostać Damian Łanucha, ale przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem.

Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odniosła Siarka Tarnobrzeg. Drużyna, która przed sezonem była wymieniana wśród pretendentów do awansu, ograła w niedzielę Radomiaka Radom. Mecz dobrze rozpoczął się dla gospodarzy. Gola już w 14. minucie zdobył Daniel Koczon. Gospodarze z prowadzenia cieszyli się tylko pięć minut. Do wyrównania po dośrodkowaniu z rzutu rożnego doprowadził Leandro. W kolejnych minutach mecz toczony był w szybkim tempie. Nie brakowało kontrowersyjnych sytuacji, piłkarze obu ekip domagali się rzutów karnych. Decydujący cios gospodarze zadali trzynaście minut przed końcem. Kapitalnego gola z dystansu zdobył Dariusz Frankiewicz.

Po raz pierwszy punkty w tym sezonie straciła Stal Rzeszów. Rzeszowianie zremisowali na wyjeździe z Concordią Elbląg. W całym meczu wyraźną przewagę mieli goście. Bliżsi zdobycia gola byli jednak elblążanie. W 38. minucie od kapitulacji bramkarza gości uratowała w poprzeczka. W końcówce przyjezdni mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale Konrad Maca nie zdołał strzelić bramki mając przed sobą tylko golkipera. Dla Concordii jest to pierwszy punkty zdobyty w tym sezonie.

Drugą wygraną w tym sezonie zapisała na swoim koncie Pogoń Siedlce, która pokonała Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Pierwszy gol padł tuż przed przerwą, gdy na listę strzelców po niepewnej interwencji Erwina Saka w bramce wpisał się Adam Czerkas. Po zmianie stron do wyrównania doprowadził Rafał Melon wykorzystując błąd obrony. Bramka na wagę zwycięstwa padła na trzy minuty przed końcem meczu. Trzy punkty gospodarzom zapewnił Bartosz Tarachulski.

Jedynymi drużynami, które nie zdobyły punktów w tym sezonie pozostają Legionovia i Garbarnia. Beniaminek przegrał u siebie z Olimpią Elbląg 1:2. Dwa gole dla gości w odstępie 120 sekund zdobył Anton Kołosow. Ukrainiec w tym sezonie już czterokrotnie trafiał do siatki przeciwników i pozostaje jedynym piłkarzem, którzy w swojej drużynie zdobywa bramki.

Porażki w takim samym stosunku doznała Garbarnia Kraków. Krakowanie przegrali z Motorem Lublin. Emocji dostarczyła dopiero druga połowa, która rozpoczęła się od rzutu karnego dla gości. Skutecznie wykorzystał go Damian Falisiewicz. Nie minęło 120 sekund, a lublinianie podwoili swoje prowadzenie. Skutecznym strzałem z pola karnego popisał się Damian Jaroń. Już w 64. minucie Garbarnia zdobyła gola kontaktowego. Piłkę do bramki z bliskiej odległości skierował Jakub Górecki. Od 73. minuty gospodarze grali z przewagą jednego gracza. Z boiska wyrzucony został Rafał Król. Gracz gości wyleciał za dwie żółte kartki chociaż na boisku pojawił się zaledwie cztery minuty wcześniej. W końcówce gospodarze mieli dwie znakomite okazje do wyrównania, ale w fatalnym stylu je zmarnowali.

Wyniki sobotnich meczów 3. kolejki gr. wschodniej II ligi:

Stal Stalowa Wola - Wisła Puławy 1:1 (1:0)
1:0 - Reiman 38' (k.)
1:1 - Nowak 69' (k.)

Siarka Tarnobrzeg - Radomiak Radom 2:1 (1:1)
1:0 - Koczon 14'
1:1 - Leandro 19'
2:1 - Frankiewicz 77'

Concordia Elbląg  - Stal Rzeszów 0:0

Pogoń Siedlce - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:1 (1:0)
1:0 - Czerkas 45'
1:1 - Melon 59'
2:1 - Tarachulski 87'

Legionovia Legionowo - Olimpia Elbląg 1:2 (0:2)
0:1 - Kołosow 38'
0:2 - Kołosow 40'
1:2 - Złotkowski 48'

Garbarnia Kraków - Motor Lublin 1:2 (0:0)
0:1 - Falisiewicz 51' (k.)
0:2 - Jaroń 53'
1:2 - Górecki 64'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!