Od Łowicza po Stuttgart - 6 hat-tricków Lewandowskiego w karierze

Robert Lewandowski po ustrzeleniu hat-tricka w piątkowym meczu z VfB Stuttgart (6:1) znów jest na ustach piłkarskiej Europy. To jego drugi hat-trick w Bundeslidze, a szósty w całej karierze.

Maciej Kmita
Ten zdobyty w spotkaniu ze Stuttgartem jest jednak jego najszybszym. "Lewy" na trzykrotne pokonanie Svena Ullreicha potrzebował raptem 18 minut - trafiał do jego siatki w 54., 56. i 72. minucie i jest to jego pierwszy klasyczny hat-trick w karierze.

Co prawda w rozegranym 24 kwietnia pierwszym meczu półfinału Ligi Mistrzów z Realem Madryt w II połowie strzelił Królewskim trzy gole w odstępie 17 minut, ale nie były to wówczas jego trafienia 1-3, a 2-4, bo kanonadę rozpoczął już przed przerwą.

Pierwszego hat-tricka w seniorskiej karierze "Lewy" ustrzelił w barwach Znicza Pruszków jeszcze przed 18. urodzinami. 7 kwietnia 2007 roku trzy razy trafił do siatki Pelikana Łowicz w meczu 18. kolejki III ligi sezonu 2006/2007. Jako gracz Znicza zaliczył jeszcze jeden trójpak -  19 września 2007 roku w z GKS-em Jastrzębie Zdrój na zapleczu ekstraklasy.

Co ciekawe, ani razu nie skompletował hat-tricka jako zawodnik Lecha Poznań, którego barw bronił przez dwa sezony i dla którego zdobył w tym czasie aż 41 bramek. Z kolei w IV-ligowej Delcie Warszawa zaliczył tylko cztery trafienia - bez hat-tricka.

Hat-tricki Roberta Lewandowskiego:

Mecz Wynik Minuty Data Miejsce Rozgrywki
Znicz Pruszków - Pelikan Łowicz 3:1 41, 58, 87 07.04.2007 Pruszków III liga
Znicz Pruszków - GKS Jastrzębie Z. 3:0 7, 84, 88 19.09.2007 Pruszków II liga
Borussia Dortmund - FC Augsburg 4:0 30, 44, 78 01.10.2011 Dortmund Bundesliga
Borussia Dortmund - Bayern Monachium 5:2 45+1, 58, 81 12.05.2012 Berlin Puchar Niemiec (finał)
Borussia Dortmund - Real Madryt 4:1 8, 50, 55, 67 24.04.2013 Dortmund Liga Mistrzów (półfinał)
Borussia Dortmund - VfB Stuttgart 6:1 54, 56, 72 01.11.2013 Dortmund Bundesliga

Zobacz klasyczny hat-trick Roberta Lewandowskiego i popisową grę Borussii (wideo)