Ligue 1: Lille goni faworytów, 90 minut Ludovika Obraniaka w zwycięskim meczu Bordeaux

Sporo emocji dostarczyły niedzielne spotkania 18. kolejki Ligue 1. Komplet punktów zainkasowały Girondins Bordeaux i OSC Lille. Udaną pogoń za wynikiem zaliczył z kolei Olympique Marsylia.

Zespół Eliego Baupa mierzył się na wyjeździe z Olympique Lyon. Les Gones prowadzili już 2:0, mimo to ostatecznie musieli się zadowolić tylko remisem. Bramki dla gości zdobyli bowiem Andre-Pierre Gignac i Florian Thauvin.

Dramatyczny przebieg miała potyczka w Bordeaux. Żyrondyści przegrywali z Valenciennes FC 0:1, by ostatecznie zwyciężyć 2:1. Ta sztuka nie musiała im się jednak udać, gdyby przy stanie 1:1 Eloge Enza Yamissi wykorzystał rzut karny. Na szczęście dla gospodarzy Cedric Carrasso obronił jego strzał. Ludovic Obraniak spędził na murawie 90 minut.

Pogoń za PSG i Monaco kontynuuje OSC Lille. Dzięki dwom trafieniom Salomona Kalou podopieczni Rene Girarda ograli SC Bastia i do lidera tracą aktualnie cztery punkty.

WYNIKI NIEDZIELNYCH SPOTKAŃ 18. KOLEJKI LIGUE 1:

Girondins Bordeaux - Valenciennes FC 2:1 (0:0) 0:1 - Doumbia 55' 1:1 - Jussie (k.) 58' 2:1 - Maurice-Belay 73'

OSC Lille - SC Bastia 2:1 (2:1) 0:1 - Genest 3' 1:1 - Kalou 17' 2:1 - Kalou 22'

Olympique Lyon - Olympique Marsylia 2:2 (2:1) 1:0 - Lacazette 17' 2:0 - Gomis 43' 2:1 - Gignac 45+1' 2:2 - Thauvin 79'