Holandia: Kolejne trafienia i asysta Arkadiusza Milika!

Arkadiusz Milik sobotni mecz 15. kolejki Eredivisie z Willem II Tilburg zaczął na ławce rezerwowych, ale na boisku pojawił się już w I połowie i jeszcze przed przerwą ustrzelił dublet!

Maciej Kmita
20-letni reprezentant Polski po czterech kolejnych występach w wyjściowym składzie Ajaksu tym razem zaczął spotkanie na ławce rezerwowych, a w I linii trener Frank de Boer postawił na Kolbeinna Sigthorssona. Islandczyk w 14. minucie dał mistrzom Holandii prowadzenie 1:0, ale chwilę później doznał kontuzji i zastąpił go Milik.
Polak dał znakomitą zmianę i jeszcze przed przerwą dwukrotnie wpisał się na listę strzelców! Najpierw w 27. minucie po podaniu Lucasa Andersena znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali i wykorzystał tę sytuację z zimną krwią, a 43. minucie w ekwilibrystyczny sposób opanował dośrodkowaną z prawej strony piłkę i strzałem z ośmiu metrów trafił do siatki rywali.

Ajax do przerwy prowadzi z Willem II aż 4:0, a w 57. minucie do dwóch bramek Milik dorzucił asystę, gdy jego podanie na gola na 5:0 zamienił Davy Klaassen, ustalając tym samym wynik spotkania.

Dla Milika występ przeciwko ekipie z Tilburga jest dziewiątym ligowym w sezonie. Jego dorobek w Eredivisie to już osiem bramek i dwie asysty. To trzeci dublet Polaka w holenderskiej ekstraklasie. Licząc wszystkie rozgrywki, Milik zdobył już 15 bramek w 14 występach, a do tego dołożył cztery asysty!

Ajax Amsterdam - Willem II Tilburg 5:0 (4:0)
1:0 - Sigthorsson 14'
2:0 - Milik 27'
3:0 - Veltman 31'
4:0 - Milik 43'
5:0 - Klaassen 57'

Arkadiusz Milik zostanie królem strzelców Eredivisie 2014/2015?