Arkadiusz Milik najbardziej efektywnym piłkarzem Eredivisie

Trwa świetna passa Arkadiusza Milika w Ajaksie Amsterdam. Jego dorobek w Eredivisie to już 8 goli i 2 asysty w 9 występach, co czyni go najbardziej efektywnym graczem holenderskiej ekstraklasy!

Maciej Kmita

Wypożyczony z Bayeru Leverkusen do mistrzów Holandii Arkadiusz Milik zaczął sezon w pierwszym składzie Ajaksu, wygryzając z niego Kolbeinna Sigthorssona, ale po dwóch bezbarwnych występach przeciwko PEC Zwolle (Superpuchar Holandii) i Vitesse Arnhem (liga) usiadł na ławce rezerwowych. Mało tego, jeszcze 25 sierpnia reprezentant Polski wystąpił na zapleczu Eredivisie w młodzieżowym zespole Ajaksu.

Jego pozycja uległa zmianie, gdy po powrocie z wrześniowego zgrupowania reprezentacji Polski otrzymał kolejną szansę w spotkaniu z Heraclesem Almelo. 20-latek - jak pisała holenderska prasa - chwycił ją obiema rękami, zdobywając dublet i prowadząc Ajax do zwycięstwa 2:0. Teraz ma na koncie już osiem ligowych trafień i dwie asysty w dziewięciu występach w Eredivisie, a licząc wszystkie rozgrywki, zdobył już 16 bramek i zaliczył cztery asysty w 15 występach!

Milik jest najlepszym strzelcem Ajaksu w obecnym sezonie, ale po ostatnim popisie w spotkaniu z Willem II (dwie bramki i asysta) został też najbardziej efektywnym graczem Eredivisie. Polak miał już przy 10 trafieniach Ajaksu w bieżącym sezonie, a na ligowych boiskach spędził raptem 598 minut - to oznacza, że gwarantuje bramkę średnio co 60 minut spędzonych na placu gry!

Drugi po tym względem Ruud Boymans z FC Utrecht gwarantuje trafienie co 72 minuty, a trzeci w klasyfikacji Stefan Nijland z PEC Zwolle daje gola co 76 minut.