LM: Hit w Londynie na zero, Boruc nie zatrzymał Barcy!

W najciekawszym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów pomiędzy Arsenalem Londyn a AC Milan zabrakło tego co najważniejsze - bramek. Aż po pięć goli zobaczyli natomiast kibice w Glasgow i Stambule, gdzie FC Barcelona pokonała Celtic, a Fenerbahce hiszpańską Sewillę w stosunku 3:2. W ostatnim spotkaniu Olympique Lyon zremisował 1:1 z Manchester United.

Daniel Rosół

Celtic udanie rozpoczął spotkanie na Parkhead. Już po kwadransie gry Jan Vennegoor of Hesselink wykorzystał dośrodkowanie z lewej strony i pokonał Victora Valdesa. Jednak gospodarze nie nacieszyli się długo z prowadzenia, bo już po 120 sekundach Leo Messi doprowadził do wyrównania. W 38. minucie, po dośrodkowaniu Aidena McGeady?ego, Barry Robson uderzeniem głową przelobował bramkarza Barcy. Cóż z tego, skoro po przerwie obrona The Bhoys spisywała się fatalnie. Siedem minut po zmianie stron wykorzystał prezent od rywali i popisał się pięknym uderzeniem z z narożnika pola karnego, nie dając szans Arturowi Borucowi. Końcowy wynik ustalił w 79. minucie Messi.

Cenny bramkowy remis wywiózł z Francji Manchester United, którego w Lyonie uratował Carlos Tevez. Carlitos wpisał się na listę strzelców trzy minuty przed końcem spotkania. Wcześniej bramkę dla Olympique zdobył w 54. minucie Karim Benzema. Tomasz Kuszczak całe spotkanie obejrzał z ławki rezerwowych Czerwonych Diabłów.

Mimo usilnych starań gracze Arsenalu Londyn nie zdołali zaskoczyć Zeljko Kalacia, który w stolicy Anglii zastępował Didę. Największe zagrożenie pod bramką Milanu stwarzał Emmanuel Adebayor, który najczęściej nękał australijskiego golkipera, jednak bezskutecznie.

Podobnie jak w Glasgow, również spotkanie w Stambule zakończyło się wynikiem 3:2. Jednak w Turcji ze zwycięstwa cieszyli się gospodarze, którzy Do przerwy zdobyli dwie bramki. Najpierw w 17. minucie niepilnowany Mateja Keżman wykorzystał zagranie Ugura Borala, a sześć minut później Edu? zaskoczył własnego bramkarza. Po zmianie stron Diego Lugano wyprowadził debiutujący w II rundzie Ligi Mistrzów Fenerbahce na prowadzenie, ale w 66. minucie Andaluzyjczycy ponownie zdołali wyrównać, tym razem dzięki Julienowi Escude. Cenne zwycięstwo drużynie znad Bosforu zapewnił trzy minuty przed końcem Semih Senturk.