Ligue 1: Remis AS Monaco z AS Saint-Etienne, oba zespoły wciąż poza czołówką

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News /  /
East News / /

Remisem 1:1 zakończyło się starcie AS Monaco z AS Saint-Etienne. Oba zespoły gonią czołową trójkę i piątkowy wynik jest dla nich wybitnie niekorzystny.

W tym artykule dowiesz się o:

Pierwsza połowa nie dostarczyła nadmiaru emocji. Częściej grę prowadzili gospodarze, ale to ekipa Christophe'a Galtiera wypracowała lepsze sytuacje. Danijel Subasić obronił jednak strzały Fabiena Lemoine'a i Kevina Monneta-Paqueta, zaś tuż zejściem do szatni potężną bombą piłkę obok słupka posłał Ismael Diomande.

W drugiej części widowisko było już ciekawsze i w 62. minucie mieliśmy otwarcie wyniku. Z lewego skrzydła świetnie dośrodkował Franck Tabanou, a Mevlut Erding wbiegł między środkowych obrońców i nie dał szans Subasiciowi strzałem głową. [ad=rectangle] Podopieczni Leonardo Jardima zdołali szybko odpowiedzieć i już po sześciu minutach na tablicy wyników był remis - znów po akcji oskrzydlającej. Asystował Layvin Kurzawa, a piłkę do siatki precyzyjnym uderzeniem przy słupku skierował rezerwowy Anthony Martial.

Więcej goli na Stade Louis II nie padło, a podział punktów nie może zadowolić żadnej z drużyn. Wicemistrzowie Francji nadal zajmują 4. miejsce ze stratą trzech oczek do Olympique Marsylia. AS Saint-Etienne jest natomiast 5.

AS Monaco - AS Saint-Etienne 1:1 (0:0) 0:1 - Mevlut Erding 62' 1:1 - Anthony Martial 68'

AS Monaco: Danijel Subasić - Fabinho, Wallace, Andrea Raggi, Layvin Kurzawa, Jeremy Toulalan, Geoffrey Kondogbia (59' Bernardo Silva), Matheus Carvalho (66' Anthony Martial), Joao Moutinho, Yannick Ferreira-Carrasco, Dimitar Berbatov (83' Valere Germain).

AS Saint-Etienne: Stephane Ruffier - Francois Clerc, Kevin Theophile Catherine, Loic Perrin, Franck Tabanou, Fabien Lemoine, Ismael Diomande, Landry N'Guemo (77' Paul Baysse), Kevin Monnet-Paquet, Mevlut Erding (81' Ricky van Wolfswinkel), Yohan Mollo (88' Jonathan Brison).

Żółte kartki: Joao Moutinho, Andrea Raggi, Fabinho (AS Monaco) oraz Franck Tabanou (AS Saint-Etienne).

Sędzia: Lionel Jaffredo.