Niewykorzystane potknięcie lidera - wyniki sobotnich meczów 24. kolejki II ligi

Znów punkty stracił lider z Kluczborka. Nie skorzystały jednak z tego kluby goniące MKS. W sobotę remisowały również Energetyk i Rozwój, a zupełnie zawiedli gracze Siarki Tarnobrzeg.

Mateusz Lis
Mateusz Lis
Sobota rozpoczęła się od dużej niespodzianki w Tarnobrzegu. Siarka, która chciałaby doskoczyć do ligowej czołówki przegrała z walczącą o utrzymanie Wisłą Puławy. Puławianie od początku byli zepchnięci do głębokiej defensywy, ale po godzinie gry udało im się wywalczyć rzut karny, który na bramkę zamienił Konrad Nowak. Kibice gospodarzy dziesięć minut później byli w jeszcze gorszych nastrojach. Kapitalną indywidualną akcję przeprowadził Jarosław Niezgoda mijając trzech rywali i wykorzystując sytuację sam na sam.
Dobrą grę w Pucharze Polski na ligę przełożyli w końcu zawodnicy Błękitnych. Piłkarze ze Stargardu Szczecińskiego wygrali ze Stalą Mielec. Gospodarze odrobili, z nawiązką, stratę bramkową po pierwszej połowie, a trzy punkty zapewnił Błękitnym etatowy "joker" - Sebastian Inczewski.

Bliscy sprawienia niespodzianki byli gracze Nadwiślana Góra, którzy nie uklękli przed liderem z Kluczborka. Kibice bramek doczekali się w drugiej połowie, a wszystko wyśmienicie rozpoczęło się dla gospodarzy. Dwukrotnie piłkę ze stałych fragmentów gry posłał w "szesnastkę" Dominik Furczyk i najpierw dobrą główką popisał się Tomasz Boczek, a później Mariusz Masternak. Pięć minut później Łukasz Reinhard zdobył gola kontaktowego, a po upływie kolejnych 60 sekund Piotr Giel już wyrównał. Do końca meczu więcej bramek już nie padło, a oba zespoły kończył w dziesiątkę. W zespole gospodarzy z murawy wyleciał Tomasz Boczek, a w MKS Rafał Niziołek.

Wysokie zwycięstwo nad Kotwicą Kołobrzeg odniósł Raków Częstochowa. Częstochowianie dobrą pierwszą połowę udokumentowali jedną bramką. Po zmianie stron jednak to kołobrzeżanie uzyskali przewagę i dążyli do wyrównania. Dopiero, gdy kwadrans przed końcem, w przeciągu trzech minut, dwie żółte kartki ujrzał Kacper Chruściński gospodarze znów zaczęli przeważać i dołożyli jeszcze dwie bramki.

Mają czego żałować piłkarze Rozwoju. Katowiczanie prowadzili z Zagłębiem Sosnowiec już dwoma bramkami i mieli mecz pod kontrolą. Ambitnie grający goście zdołali jednak uratować punkt, a obie bramki zdobyli w samej końcówce spotkania. Decydującego gola w ostatniej akcji meczu zdobył Jakub Arak.

Kanonadę strzelecką urządzili sobie piłkarze Puszczy Niepołomice. Pierwsze minuty rywalizacji z Limanovią nie zwiastowały jednak tak pewnej wygranej i dramatu przyjezdnych. To właśnie goście już w 4. minucie objęli prowadzenie, gdy Martin Pribula wykorzystał zamieszanie podbramkowe. Wszystko mocno zmieniło się w 11. minucie. W sytuacji sam na sam rywala sfaulował Mateusz Mika. Bramkarz gości ujrzał czerwoną kartkę, a po chwili "jedenastkę" pewnie wykorzystał Roman Stepankow. Dwie minuty później limanowianie grali już w "9"! Z boiska wyleciał Łukasz Derbich, który ręką zatrzymał zmierzającą do siatki piłkę po strzale Adriana Gębalskiego. Po chwili rzut karny pewnie wykorzystał właśnie Gębalski. Grający 11 na 9 gospodarze nie mogli dać sobie wydrzeć zwycięstwa. W ostatnim kwadransie dołożyli jeszcze trzy trafienia i ostatecznie wygrali 5:1.

Potknięcia lidera z Kluczborka nie wykorzystał Energetyk. Rybniczanie zremisowali z przedostatnim w tabeli Górnikiem Wałbrzych. Mecz zaczął się po myśli ROW-u, gdy Marek Krotofil wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Mariusza Muszalika. Górnik zdołał jednak wyrównać jeszcze przed przerwą. Dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego wykorzystał Bartosz Tyktor. W drugiej połowie na murawie działo się już niewiele i więcej bramek już nie padło.

Wyniki sobotnich meczów 24. kolejki II ligi:

Siarka Tarnobrzeg - Wisła Puławy 0:2 (0:0)
0:1 - Konrad Nowak 61' (k.)
0:2 - Jarosław Niezgoda 71'

Błękitni Stargard Szczeciński - Stal Mielec 2:1 (0:1)
0:1 - Bartosz Nowak 29'
1:1 - Kamil Zieliński 48'
2:1 - Sebastian Inczewski 73'

Nadwiślan Góra - MKS Kluczbork 2:2 (0:0)
1:0 - Tomasz Boczek 49'
2:0 - Mariusz Masternak 64'
2:1 - Łukasz Reinhard 69'
2:2 - Piotr Giel 70'

Raków Częstochowa - Kotwica Kołobrzeg 3:0 (1:0)
1:0 - Artur Pląskowski 29'
2:0 - Peter Hoferica 77'
3:0 - Dariusz Pawlusiński 90'

Rozwój Katowice - Zagłębie Sosnowiec 2:2 (1:0)
1:0 - Przemysław Gałecki 38'
2:0 - Łukasz Winiarczyk 69'
2:1 - Mateusz Wrzesień 87'
2:2 - Jakub Arak 90+2'

Puszcza Niepołomice - Limanovia Limanowa 5:1 (2:1)
0:1 - Martin Pribula 4'
1:1 - Roman Stepankow 15' (k.)
2:1 - Adrian Gębalski 20' (k.)
3:1 - Adrian Napierała 75'
4:1 - Roman Stepankow 82'
5:1 - Łukasz Nowak 90+2'

Energetyk ROW Rybnik - Górnik Wałbrzych 1:1 (1:1)

18 Limanovia Limanowa 34 6 9 19 30:55 27

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!