Strzelanina u byłego lidera, falstart Motyki - wyniki sobotnich meczów 26. kolejki II ligi

Po sobotnich meczach nastąpiły przetasowania na szczycie tabeli II ligi. Aż sześć goli padło w Stalowej Woli. Nie udał się Markowi Motyce debiut na ławce Limanovii Limanowa.

Sytuacja w walce o awans na zaplecze T-Mobile Ekstraklasy zmienia się jak w kalejdoskopie. Taki urok ma trwający sezon. Stal Stalowa Wola zasiadła w fotelu lidera II ligi po zwycięstwie na wyjeździe, a w sobotę wyleciała poza miejsca premiowane awansem po porażce u siebie. Na dodatek z drużyną z dolnej połowy tabeli. Stalówka przegrała w pełnym goli meczu z Wisłą Puławy 2:4.
Gospodarzom nie pomógł dublet najlepszego snajpera ligi Łukasza Sekulskiego. Decydujące były minuty przed przerwą, w których Wisła zdobyła dwie bramki i wyszła na prowadzenie 3:1. Najpierw Maciej Machalski trafił z rzutu karnego, a następnie Arkadiusz Maksymiuk wykorzystał zamieszanie po rzucie rożnym i z bliska wepchnął piłkę do bramki. Wisła Puławy sprawiła niespodziankę i może doszlusować do górnej połowy tabeli, o ile w środku tygodnia wygra zaległy mecz z Błękitnymi Stargard Szczeciński. Drużyna z Pomorza Zachodniego dochodzi powoli do siebie po sensacjach w Pucharze Polski i w sobotę wygrała z Okocimskim Brzesko. Nie bez problemu. Jedynego gola zdobył jeden z bohaterów pucharowego marszu - Wojciech Fadecki w 90. minucie. Pomocnik przymierzył w okienko i tym samym Błękitni nie stracili jeszcze szans na awans.

Było o ex-liderze. Czas na nowego lidera. Po sobotnich meczach na szczycie tabeli znalazł się Rozwój Katowice, który wygrał 1:0 z Puszczą Niepołomice. Gola zdobył doświadczony pomocnik Mariusz Gacki. Związany od lat z klubem z Górnego Śląska pomocnik przymierzył kapitalnie z dystansu do bramki ledwie 17-letniego Marcina Staniszewskiego.

Na miejscach premiowanych awansem znaleźli się poza Rozwojem – Zagłębie Sosnowiec oraz Energetyk ROW Rybnik. Pierwsza drużyna triumfowała w Tarnobrzegu po trafieniach Łukasza Matusiaka w sytuacji sam na sam z bramkarzem, a także Mateusza Września, który dobił piłkę uderzoną przez Sebastiana Dudka. Honorowego gola dla Siarki zdobył 38-letni weteran boisk Mariusz Kukiełka. Mistrz Europy U-16 z 1993 roku trafił pierwszy raz w sezonie, zamykając skutecznie dośrodkowanie z rzutu wolnego.

Energetyk ROW Rybnik pokonał 2:0 inną drużynę z czołówki MKS Kluczbork. Duży udział w sukcesie miał młodziutki Paweł Mandrysz, czyli syn trenera Termaliki Bruk-Bet Nieciecza i brat pomocnika Drutex-Bytovii Bytów. Reprezentant sportowej rodziny otworzył wynik, a następnie asystował Szymonowi Sobczakowi, który w 82. minucie dopełnił dzieła zniszczenia rywala i przywrócił w Rybniku duże nadzieje na powrót do I ligi.

Znicz Pruszków pokonał zgodnie z przewidywaniami Górnika Wałbrzych 2:0. Gospodarzy nie podłamał zmarnowany rzut karny i konsekwentnie parli do zdobycia goli, by udokumentować przewagę. Formacja obronna outsidera rozsypała się po przerwie. Na swoim stadionie wygrał również Raków Częstochowa 2:1 ze Stalą Mielec. Jednego z goli zdobył Wojciech Okińczyc, który wrócił do II ligi po nieudanym epizodzie w T-Mobile Ekstraklasie.

W sobotę na ławce Limanovii Limanowa debiutował Marek Motyka. Trener ma odbudować drużynę i spróbować jeszcze zawalczyć o utrzymanie. Pierwsza bitwa została przegrana. Drużyna z Małopolski poległa 0:1 w starciu z Legionovią Legionowo po strzale głową Adama Czerkasa. Jej strata do bezpiecznej strefy to 10 punktów i choć teoretycznie jest możliwa do odrobienia, to misja staje się powoli taką z gatunku niemożliwych.

Siarka Tarnobrzeg - Zagłębie Sosnowiec 1:2 (1:1)
0:1 - Łukasz Matusiak 28'
1:1 - Mariusz Kukiełka 40'
1:2 - Mateusz Wrzesień 67'

Błękitni Stargard Szczeciński - Okocimski Brzesko 1:0 (0:0)
1:0 - Wojciech Fadecki 90'

Puszcza Niepołomice - Rozwój Katowice 0:1 (0:0)
0:1 - Damian Gacki 78'

Limanovia Limanowa - Legionovia Legionowo 0:1 (0:1)
0:1 - Adam Czerkas 37'

Raków Częstochowa - Stal Mielec 2:1 (0:0)
1:0 - Robert Brzęczek 47'
2:0 - Wojciech Okińczyc 51'
2:1 - Krystian Getinger (k.) 73'

Stal Stalowa Wola - Wisła Puławy 2:4 (1:3)
0:1 - Jarosław Niezgoda 10'
1:1 - Łukasz Sekulski (k.) 23'
1:2 - Maciej Machalski (k.) 45'
1:3 - Arkadiusz Maksymiuk 45'
2:3 - Łukasz Sekulski 49'
2:4 - Jarosław Niezgoda 61'

Znicz Pruszków - Górnik Wałbrzych 2:0 (0:0)
1:0 - Krzysztof Kopciński 57'
2:0 - Rafał Barzyc 87'

Energetyk ROW Rybnik - MKS Kluczbork 2:0 (0:0)

18 Limanovia Limanowa 34 6 9 19 30:55 27

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!