Puchar Rosji: Awans Tereka przy udziale Macieja Rybusa

W meczu 1/16 finału Pucharu Rosji Terek Grozny pokonał 2:0 Nostę Nowostroick, a duży udział przy awansie swojego zespołu miał Maciej Rybus.

Maciej Kmita
Maciej Rybus w reprezentacji Polski gra na lewej obronie / Maciej Rybus w reprezentacji Polski gra na lewej obronie

Polski skrzydłowy wrócił do wyjściowego składu Tereka po dwóch meczach, w których pełnił jedynie rolę zmiennika i miał duży udział w awansie czeczeńskiego zespołu do kolejnej rundy.

W 63. minucie gry po jego centrze z rzutu rożnego do bramki rywali na raty trafił Kalid Kadyrow, a 21 minut później po rajdzie prawym skrzydłem reprezentant Polski wyłożył piłkę jak na tacy Kanu, a ten posłał ją do pustej bramki.

Dorobek Rybusa w bieżącym sezonie to dziewięć występów, dwie bramki i dwie asysty.

Nosta Nowostroick - Terek Grozny 0:2 (0:0)
0:1 - Kadyrow 63'
0:2 - Kanu 84'