Bundesliga: Meier zacznie gonić Lewandowskiego? Znów jest skuteczny

Król strzelców Bundesligi, Alexander Meier wraca do formy. Jego gol dał Eintrachtowi Frankfurt prowadzenie w meczu z Herthą BSC. Berlińczycy ostatecznie zdołali wywieźć z Commerzbank Areny punkt.

Mateusz Karoń
Newspix / EXPA/ Eibner/ Voelker

Już od początku spotkania przeważał Eintracht. Gospodarze grali futbol nieskomplikowany, ale skuteczny. Prostymi środkami często przedostawali się pod bramkę Herthy. I choć często wynikało z tego coś groźnego, podopiecznym Armina Veha piłka do siatki wpaść nie chciała.

Veh ma jednak w swoich szeregach kogoś, kto potrafi zdobyć gola w najdziwniejszy z możliwych sposobów. To Alexander Meier. Piłkarz Eintrachtu wychodzący do przodu zza pleców napastników to zdecydowanie najgroźniejszy gracz zespołu z Commerzbank-Areny. W czterech ligowych meczach tego sezonu Meier zdobył już cztery gole. Kilka miesięcy temu został też królem strzelców Bundesligi. Choć fenomenalny czas przerwała mu poważna kontuzja kolana - nikt nie zdołał wydrzeć 32-latkowi tego tytułu.

Piłkarz Eintrachtu Frankfurt wrócił po operacji i żmudnej rehabilitacji, a potem natychmiast pokazał wielką klasę, zdobywając hat-tricka w wygranym 6:2 meczu przeciwko 1.FC Koeln.

Z Herthą BSC kolejny raz dowiódł, że choć nie jest typowym napastnikiem, to śmiało można nazwać go lisem pola karnego. W niedzielne popołudnie Meier sprytnie dostawił nogę, pakując do siatki dośrodkowanie Marco Russa.

Gol zdobyty po rzucie rożnym uskrzydlił "Orły", które po tym zdarzeniu dość długo kontrolowały przebieg gry. Hertha nacisnęła dopiero pod koniec drugiej połowy. Bramkę wyrównującą zdobył nawet Vedad Ibisević, ale sędzia liniowy widział w tamtej sytuacji spalonego.

Eintracht nie potrafił dobić berlińczyków, a liczne sytuacje w końcu musiały się zemścić. Vladimir Darida kilka minut przed końcem spotkania oddał precyzyjny strzał przy słupku bramki Lukasa Hradeckyego.

Eintracht Frankfurt - Hertha BSC 1:1 (1:0)
1:0 - Alexander Meier 22'
1:1 - Vladimir Darida 82'

Eintracht: Lukas Hradecky - Aleksandar Ignjovski, David Abraham, Marco Russ, Bastian Oczipka - Makoto Hasebe, Stefan Reinartz, Alexander Meier, Marc Stendera - Stefan Aigner (70' Luc Castaingos), Vaclav Kadlec (56' Luca Waldschmidt, 87' Slobodan Medojević)

Hertha: Rune Jarstein - Mitchell Weiser, Niklas Stark, Fabian Lustenberger, Marvin Plattenhardt - Per Skjelbred, Tolga Cigerci (67' Valentin Stocker) - Genki Haraguchi (87' Johannes van den Bergh), Vladimir Darida, Salomon Kalou (78' Alexander Baumjohann) - Vedad Ibisević

Żółte kartki: Stendera 19', Ignjovski 86' (Eintracht), Stark 16'

Sędziował: Benjamin Brand (Bamberg)

Widzów: 46 000

Czy Alexander Meier obroni koronę króla strzelców Bundesligi?