Serie A: Fiorentina zdemolowała rywala w 20 minut, Błaszczykowski na ławce

W ramach 11. kolejki Serie A Fiorentina pokonała na własnym boisku Frosinone. Pierwszy raz w ligowych rozgrywkach cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Jakub Błaszczykowski.

W tym artykule dowiesz się o:

Trener Fiorentiny, Paulo Sousa, po nieco słabszych występach zdecydował się posadzić na ławce rezerwowych Jakuba Błaszczykowskiego, który dodatkowo w środku tygodnia uskarżał się na bóle w kolanie. Zamiast Polaka, w meczu z Frosinone, na prawym skrzydle pojawił się Ante Rebić.

Sousa ze swojego wyboru mógł być zadowolony już po 24. minutach. Chorwat tak dośrodkował piłkę ze skrzydła, że ta wpadła wprost w okienko zdezorientowanego Massimo Zappino. To był dopiero początek koszmaru beniaminka. W ciągu nieco ponad kwadransa gospodarze zdobyli bowiem 3 kolejne bramki i na przerwę schodzili z prowadzeniem 4:0!

W 29. minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego na gola piętką zamienił Gonzalo Rodriguez, a po chwili po faulu na Matiasie Fernandezie sędzia wskazał na "wapno". Warto zaznaczyć, że Chilijczyk oprócz wywalczenia jedenastki, zanotował asysty przy dwóch pierwszych golach. Z rzutu karnego po raz 4. do siatki w tym sezonie trafił Khouma Babacar, a dzieła zniszczenia w pierwszej połowie dopełnił Mario Suarez.

Wysokie prowadzenie sprawiło, że w drugiej połowie kibice nie byli świadkami wielkiego widowiska. Dopiero w samej końcówce zrobiło się ciekawie. Joan Verdu trafił bowiem w poprzeczkę, a w odpowiedzi po świetnej akcji Samuele Longo bramkę na otarcie łez zdobył Alessandro Frara.

Błaszczykowski cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych. Taka sytuacja w nowym zespole zdarzyła mu się po raz drugi - poprzednio w konfrontacji Ligi Europy z Lechem Poznań.

ACF Fiorentina - Frosinone Calcio 4:1 (4:0) 1:0 - Ante Rebić 24' 2:0 - Gonzalo Rodriguez 29' 3:0 - Khouma Babacar (k.) 31' 4:0 - Mario Suarez 43' 4:1 - Alessandro Frara 87'

ACF Fiorentina: Ciprian Tatarusanu (71' Luca Lezzerini) - Nenad Tomović, Gonzalo Rodriguez, Facundo Roncaglia (59' Giuseppe Rossi) - Ante Rebić, Milan Badelj, Mario Suarez, Manuel Pasqual - Matias Fernandez, Borja Valero - Khouma Babacar (46' Joan Verdu).

Frosinone Calcio: Massimo Zappino - Matteo Ciofani, Modibo Diakite, Davide Bertoncini, Roberto Crivello - Luca Paganini, Raman Chibsah (62' Massimiliano Carlini), Paolo Sammarco (75' Robert Gucher), Alessandro Frara - Daniel Ciofani (61' Samuele Longo), Daniele Verde.

Żółta kartka: Luca Paganini (Frosinone).