West Ham United i Chelsea ukarane za awanturę w derbach

Wysokie kary finansowe będą musiały zapłacić West Ham United i Chelsea za awanturę, do jakiej doszło w trakcie spotkania derbowego.

Szymon Mierzyński
Newspix / David Klein

Oba zespoły spotkały się na Upton Park 24 października, a Młoty zwyciężyły 2:1. Gorąco zrobiło się pod koniec pierwszej połowy, gdy Jonathan Moss wyrzucił z boiska Nemanję Maticia. Właśnie wtedy piłkarze pobiegli do sędziego z pretensjami i wytworzyło się spore zamieszanie.

W efekcie West Ham United i Chelsea muszą zapłacić odpowiednio 40 i 50 tys. funtów. Oba kluby zostały ponadto ostrzeżone przed podobnymi zachowaniami w przyszłości.

W tym samym meczu arbiter odesłał na trybuny Jose Mourinho, gdy ten w przerwie miał do niego pretensje o wykluczenie serbskiego pomocnika. Później "The Special One" otrzymał zakaz stadionowy na jeden pojedynek i także musiał zapłacić 40 tys. funtów grzywny.