Kanonada w Stalowej Woli dla Radomiaka

Radomiak Radom pokonał w Stalowej Woli miejscową Stal 3:2. Emocji w meczu nie brakowało, ale ostatnie dwadzieścia minut to prawdziwa kanonada strzelecka. Gospodarzom nie udało się wyrównać po raz trzeci.

Kamil Górniak

Spotkanie w Stalowej Woli bardzo dobrze rozpoczęło się dla Radomiaka. W 13. minucie fatalny błąd popełnił Krystian Wrona, który źle wybił piłkę przed własnym polem karnym, a po chwili Leandro wpakował piłkę do pustej bramki. Stal chwilę wcześniej mogła objąć prowadzenie, ale Michał Mistrzyk zbyt długo zwlekał ze strzałem i został zablokowany w polu karnym.

Gospodarze po raz kolejny mieli problemy z Leandro, który w pierwszym meczu w Radomiu zdobył dwa gole dla Radomiaka, a w Stalowej Woli otworzył wynik spotkania i co chwilę nękał obronę zielono-czarnych. Stalowcy dali się wyszumieć gościom i po kilku minutach od straty gola doszli do głosu. Zielono-czarni do przerwy mieli kilka okazji na zmianę wyniku, ale ani Mateusz Kantor, ani Tomasz Płonka nie byli w stanie wykorzystać swoich dobrych sytuacji.

Stal zaczęła niemrawo drugą połowę, ale z minuty na minutę musiała mocniej dążyć do odrabiania strat. W 63. minucie gospodarze mieli wyborną okazję na wyrównanie, ale Płonka nie wykorzystał sytuacji sam na sam z golkiperem Radomiaka. W 68. minucie Stal zdobyła gola. Błąd obrony gości, Maciej Wasilewski zderzył się z własnym bramkarzem i do wypuszczonej piłki dopadł Przemysław Oziębała i wpakował piłkę do siatki.

Jak się okazało, to nie był koniec emocji. Worek z bramkami się rozwiązał i w 70. minucie po wrzutce Bartosza Sulkowskiego głową do siatki trafił Maciej Świdzikowski. W 74. minucie Dawid Przezak wyrównał pięknym strzałem z rzutu wolnego, a cztery minuty później duet Sulkowski-Świdzikowski znów dał prowadzenie gościom.

Stal Stalowa Wola - Radomiak Radom 2:3 (0:1)
0:1 - Leandro 13’
1:1 - Przemysław Oziębała 68’
1:2 - Maciej Świdzikowski 70’
2:2 - Dawid Przezak 74’
2:3 - Maciej Świdzikowski 78’

Stal Stalowa Wola: Tomasz Wietecha - Adrian Bartkiewicz, Krystian Wrona, Grzegorz Wawrzyński, Mateusz Kantor, Michał Mistrzyk, Przemysław Stelmach (71’ Kacper Siudak), Michał Kachniarz (71’ Dawid Przezak), Damian Łanucha (82’ Paweł Giel), Przemysław Oziębała, Tomasz Płonka.

Radomiak Radom: Piotr Banasiak - Maciej Wasilewski, Norbert Jędrzejczyk, Maciej Świdzikowski, Bartosz Sulkowski, Krystian Puton (74’ Paweł Wolski), Mateusz Radecki, David Kwiek, Leandro (77’ Chinonso Agu), Dariusz Brągiel (90’+1 Jakub Cieciura), Krzysztof Ropski (90’+3 Przemysław Śliwiński).

Żółte kartki: Płonka, Bartkiewicz, Łanucha (Stal) oraz Świdzikowski, Sulkowski, Agu (Radomiak).

Czerwona kartka: Płonka (za drugą żółtą - Stal).

Sędzia: Daniel Kruczyński (Żywiec).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!