Holandia: Kolejny gol Arkadiusza Milika, Ajax Amsterdam mistrzem półmetka

W meczu kończącym rundę jesienną Eredivisie Ajax Amsterdam pokonał przed własną publicznością De Graafschap 2:1, a jedną z bramek dla lidera holenderskiej ekstraklasy zdobył Arkadiusz Milik.

Maciej Kmita
PAP

Reprezentant Polski posłał piłkę do siatki rywali w 26. minucie, dając Ajaksowi prowadzenie 1:0 - Arkadiusz Milik głową wykorzystał dośrodkowanie Nemanji Gudelja z rzutu wolnego.

Przed przerwą skazywani na pożarcie goście doprowadzili do wyrównania za sprawą Krisztophera Vidy, ale w 70. minucie zwycięskiego gola dla Ajaksu zdobył Riechedly Bazoer.

Dzięki tej wygranej Ajax zakończył I rundę sezonu jako mistrz półmetka Eredivisie. Drużyna Milika w 17 kolejkach zgromadziła 41 punktów - o trzy więcej od broniącego tytułu PSV Eindhoven.

Dla samego Milika to ósmy ligowy gol w 15. występie w tym sezonie, a jego dorobek w Eredivisie uzupełnia sześć asyst. Licząc wszystkie rozgrywki, 21-latek zdobył 11 bramek i zaliczył 10 asyst w 26 występach.

Ajax Amsterdam - De Graafschap 2:1 (1:1)
1:0 - Milik 26'
1:1 - Vida 38'
2:1 - Bazoer 70'

Dziennikarz "Bilda": nie zdziwi mnie odejście Roberta Lewandowskiego