Wayne Rooney z przełamaniem, ale i tak ma najgorszy sezon w karierze

Cudowny gol Wayne'a Rooneya zapewnił Manchesterowi United upragnione przełamanie. Przełamał się jednak również doświadczony napastnik, który trafił do siatki po raz pierwszy od dwóch i pół miesiąca!

Szymon Mierzyński
PAP/EPA / PETER POWELL

Obecny sezon nie jest dla 30-latka zbyt udany. Aż do pojedynku z Łabędziami, gdy pokonał Łukasza Fabiańskiego kapitalnym uderzeniem piętą, miał na koncie zaledwie dwie bramki, a ostatnią z nich zdobył... 17 października w wyjazdowym starciu z Evertonem, które Czerwone Diabły wygrały 3:0 (wcześniej wbił gola Sunderlandowi - ten mecz również zakończył się wynikiem 3:0 dla MU).

Kolejki od 10. do 19. były jednak dla Wayne'a Rooneya prawdziwym koszmarem. W trzech spotkaniach nie mógł zagrać z powodu urazów, a w pozostałych bezradnie walczył o przełamanie niemocy. Zrobił to dopiero w 77. minucie starcia ze Swansea City (2:1).

30-latek czekał na ligowe trafienie 77 dni i 660 minut spędzonych na boisku.

W całej edycji 2015/2016 w Premier League Rooney ma na koncie 1362 minuty i trzy zdobyte bramki, a to oznacza, że pokonuje golkiperów rywali średnio raz 454 minuty.

Tak kiepskiej częstotliwości strzelania goli Anglik nie miał jeszcze nigdy! Dotąd najgorszy w jego wykonaniu był sezon 2003/2004, gdy trafiał do siatki średnio raz na 270 minut. Wtedy przywdziewał jeszcze barwy Evertonu (latem 2004 roku przeniósł się na Old Trafford).