Serie A: SSC Napoli pięć razy pokonało Skorupskiego! Empoli FC bezradne u lidera

SSC Napoli potwierdziło znakomitą formę i na Stadio San Paolo wygrało aż 5:1 z Empoli FC w meczu 22. kolejki Serie A. Wśród gości całe zawody rozegrali Piotr Zieliński oraz Łukasz Skorupski.

Konrad Kostorz
PAP/EPA / ETTORE FERRARI

Przed pierwszym gwizdkiem Napoli nie było już liderem Serie A, gdyż Juventus aż 4:0 pokonał wczesnym popołudniem Chievo Werona. Azzurri ruszyli zatem do ataków przeciwko rewelacji sezonu i szybko zepchnęli Empoli do defensywy. Przy wykańczaniu akcji ekipie Maurizio Sarriego długo brakowało precyzji, ale w 15. minucie tylko fenomenalna parada Łukasza Skorupskiego sprawiła, że Gonzalo Higuain nie cieszył się z gola.

Gospodarze nacierali na bramkę Skorupskiego i zaskoczenie było ogromne, kiedy to goście wyszli na prowadzenie. Pomógł im w tym rykoszet od zawodników stojących w murze po mocnym strzale Leandro Paredesa z rzutu wolnego. Pepe Reina nie zdążył zareagować i skapitulował.

Stracona bramka tylko podrażniła wielkich faworytów, którzy szybko odpowiednio nastawili celowniki. Wyrównał Higuain, strzelając swojego 22. gola (!) w bieżącym sezonie. "Pipita" po centrze Lorenzo Insigne uderzył głową poza zasięgiem Skorupskiego. Polski bramkarz był tez bezradny w 37. minucie, kiedy cudowny strzał z wolnego oddał Insigne. Długo szybował w powietrzu, ale nie mógł zatrzymać piłki zmierzającej w okienko.

Empoli dobrze zaprezentowało się na Stadio San Paolo, jednak miało zbyt mało argumentów, by wywieźć z Neapolu choćby punkt. Miejscowi uzyskali bezpieczną przewagę po przerwie, kiedy rozgrywający pierwszy mecz w tym sezonie w Serie A Michele Carporese niefortunnie interweniował po dośrodkowaniu Jose Callejona. W końcówce Hiszpan ukąsił dwukrotnie - najpierw zamknął centrę Driesa Mertensa, a następnie uderzeniem z ostrego kąta od słupka pokonał bramkarza. Także w drugim przypadku asystował mu Belg.

Podopieczni Marco Giampaolo doznali wysokiej porażki, ale występu nie muszą się wstydzić. Skorupski przy żadnym z goli nie zawinił, z kolei Piotr Zieliński miał kilka udanych akcji, ale nie może być w pełni zadowolony. To po jego zagraniu ręką arbiter podyktował rzut wolny wykorzystany przez Insigne.

SSC Napoli - Empoli FC 5:1 (2:1)
0:1 - Paredes 28'
1:1 - Higuain 33'
2:1 - Insigne 37'
3:1 - Carporese (sam.) 51'
4:1 - Callejon 83'
5:1 - Callejon 88'

Napoli: Reina - Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam - Allan, Jorginho, Hamsik (86' Lopez) - Callejon, Higuain (72' Gabbiadini), Insigne (75' Mertens).

Empoli: Skorupski - Laurini, Tonelli, Carporese, Rui - Zieliński, Paredes, Croce (82' Krunić) - Saponara (58' Buechel) - Pucciarelli, Maccarone (68' Mczedlidze).

Żółte kartki: Reina, Hysaj, Allan (Napoli) oraz Zieliński, Tonelli, Buechel (Empoli).