Serie A: Empoli FC straciło impet, czyste konto Skorupskiego i cały mecz Zielińskiego

Piąty kolejny ligowy mecz Empoli bez zwycięstwa. Zespół Marco Giampaolo bezbramkowo zremisował na wyjeździe z Atalantą Bergamo i w tabeli Serie A nadal zajmuje 8. pozycję.

Konrad Kostorz
PAP/EPA/Fabio Muzzi / PAP/EPA/Fabio Muzzi

Rewelacja sezonu od połowy stycznia już nie zachwyca kibiców. Empoli kolejno zremisowało z Chievo (1:1), Milanem (2:2), uległo 1:5 Napoli oraz podzieliło się punktami z Udinese (1:1), by w niedzielę nie wygrać z Atalantą.

Piotr Zieliński nie był tym razem wyróżniającym się zawodnikiem drużyny z Toskanii, z kolei Łukasz Skorupski w pierwszej połowie popisał się kilkoma udanymi paradami (zwłaszcza po uderzeniach Mauricio Pinilli i Jasmina Kurticia), jednak ogółem nie miał zbyt wiele pracy i trudno uznać go za bohatera pojedynku na Stadio Atleti Azzurri d'Italia w Bergamo.

W 52. minucie po podaniu Leandro Paredesa lider Empoli Riccardo Saponara oddał strzał w słupek, a później Massimo Maccarone oraz Paredes bezskutecznie próbowali pokonać Marco Sportiello. Ostatecznie kibice nie zobaczyli goli, a z remisu nieco bardziej może cieszyć się Atalanta.

W następnej kolejce Empoli będzie miało sporą szansę na przełamanie, gdyż podejmie plasującego się w strefie spadkowej beniaminka Frosinone Calcio.

Atalanta Bergamo - Empoli FC 0:0

Atalanta: Sportiello - Conti, Toloi, Masiello, Brivio - Freuler, de Roon, Kurtić - Diamanti (80' Gakpe), Pinilla (62' Borriello), Gomez (72' D'Alessandro).

Empoli: Skorupski - Laurini (64' Zambelli), Tonelli, Ariaudo, Rui - Buechel, Paredes, Zieliński - Saponara (85' Mczedlidze) - Maccarone (72' Livaja), Pucciarelli.