Bundesliga: Fatalna postawa Gladbach w Hamburgu, drugi gol Artjomsa Rudnevsa

Borussia Moenchengladbach w 20. kolejce rozgromiła 5:1 Werder Brema, a w następnej serii gier w fatalnym stylu przegrała z Hamburgerem SV. Porażka w stosunku 2:3 nie oddaje w pełni tego, jak słabo zespół Andre Schuberta wypadł na Volksparkstadion.

Konrad Kostorz
PAP/EPA / PAP/EPA

Borussia po szybko strzelonym golu zupełnie się pogubiła i popełniała fatalne błędy w obronie. Złe było ustawienie Gladbach, momentami brakowało też maksymalnego zaangażowania. Minęło trochę czasu, zanim hamburczycy to wykorzystali.

Najpierw Martin Hinteregger nieudolnie interweniował we własnym polu karnym i pokonał Yanna Sommera, a po chwili Artjoms Rudnevs wygrał pojedynek ze Szwajcarem po podaniu... Rene Adlera. Trudno wytłumaczyć, w jaki sposób defensorzy gości pozwolili Łotyszowi bezkarnie przyjąć piłkę zagrywaną przez bramkarza z pola karnego. W każdym razie dla "Rudiego" był to drugi gol w sezonie i dowód zwyżki formy.

Po przerwie Borussia prezentowała się już ciut lepiej, ale Adler nie miał wiele pracy. Ataki Gladbach nie przynosiły rezultaty, brak było zrozumienia pomiędzy piłkarzami. Słabo wypadł tym razem lider przyjezdnych Lars Stindl, a Thorgan Hazard dryblował udanie, ale zazwyczaj dogrywał do partnerów niecelnie.

W 80. minucie głową po rzucie rożnym trafił Ivo Ilicević i wydawało się, że zespół Andre Schuberta już się nie podniesie. Trzeci gol dla HSV zadziałał jednak mobilizująco i Gladbach wreszcie zaczęli grać dobrze. Czasu starczyło na trafienie Raffaela i rozpaczliwe próby wyrównania w ostatnich sekundach. Pod bramkę gospodarzy powędrował nawet Sommer, jednak nic to już nie dało.

Drużyna Bruno Labbadii przerwała serię meczów bez zwycięstwa i awansowała na 11. miejsce w tabeli. Wiele wskazuje na to, że HSV uniknie dramatycznej walki o utrzymanie.

Hamburger SV - Borussia Moenchengladbach 3:2 (2:1)
0:1 - Johnson 14'
1:1 - Hinteregger (sam.) 38'
2:1 - Rudnevs 41'
3:1 - Ilicević 80'
3:2 - Raffael 88'

HSV: Adler - Sakai, Cleber, Spahić, Ostrzolek - Jung, Holtby - Mueller (66' Ilicević), Hunt (90' Kacar), Drmić - Rudnevs (79' Diekmeier).

Gladbach: Sommer - Nordtveit, Christensen, Hinteregger (88' Hrgota), Wendt - Hazard (82' Hofmann), Dahoud (57' Traore), Xhaka, Johnson - Stindl, Raffael.