Wielki krok Villarreal do Ligi Mistrzów! Niespodziewane potknięcie Athletic

Po czterech meczach bez ligowego zwycięstwa w końcu komplet oczek zgarnął Villarreal, który pozostaje faworytem do zajęcia czwartego miejsca na koniec sezonu.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
PAP/EPA / Domenech Castello

W poprzednich 4 kolejkach "Żółte Łodzie Podwodne" zdobyły tylko 2 oczka, ale mimo to utrzymały bezpieczną przewagę nad goniącym peletonem. Złą passę podopieczni Marcelino Garcii Torala przerwali w starciu z solidnym Eibar. Ekipa z Kraju Basków otworzyła wynik meczu za sprawą silnego strzału Andera Capy, ale później dał o sobie znać Roberto Soldado.

Jeszcze w pierwszej połowie po strzale 30-latka bramkarz gospodarzy sparował piłkę do boku, a skuteczną dobitką popisał się Adrian Lopez. Tuż po zmianie stron również Soldado trafił do siatki, wykorzystując prezent od jednego z defensorów Eibar. Villarreal wygrał 2:1, a ich niedzielny rywal czeka na zwycięstwo już od 7 kolejek.

"Żółte Łodzie Podwodne" wykorzystały potknięcia Celty Vigo (remis z Deportivo) oraz Athletic Bilbao. Baskowie długo prowadzili z Granadą po ładnym golu Inigo Lekue. Wynik mógł być jeszcze wyższy, jednak Aritz Aduriz z rzutu karnego trafił tylko w słupek. Niewykorzystana sytuacja zemściła się w końcówce meczu, kiedy oczko Andaluzyjczykom uratował Adalberto Penaranda Maestre. Również remisem 1:1 zakończył się mecz ekip z środka tabeli - Malagi i Espanyolu Barcelona.

Athletic Bilbao - Granada CF 1:1 (1:0)
1:0 - Inigo Lekue 28'
1:1 - Adalberto Penaranda 77'

W 45. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Aritz Aduriz (Athletic).

Malaga CF - Espanyol Barcelona 1:1 (1:1)
0:1 - Papakouli Diop 11'
1:1 - Duje Cop (k.) 45'

SD Eibar - Villarreal CF 1:2 (1:1)
1:0 - Ander Capa 22'