Lider na remis. Arka Gdynia nie lubi Legnicy

Piłkarze Arki Gdynia zremisowali bezbramkowo z Miedzią i wciąż nie wygrali meczu ligowego w Legnicy. Najbliżej zdobycia gola był Mateusz Szwoch, który strzelił z rzutu wolnego w słupek.

Miedź Legnica podjęła najlepszą drużynę w tabeli uskrzydlona premierowym zwycięstwem w rundzie wiosennej z nie byle jakim przeciwnikiem Zagłębiem Sosnowiec. Trener Ryszard Tarasiewicz posłał do walki dwóch nominalnych napastników Tadasa Labukasa i Bartosza Ślusarskiego. W obozie Arki Gdynia jedna spodziewana zmiana. Błyskotliwy ostatnio Miroslav Bożok zastąpił Marcusa Viniciusa da Silvę.

I niby wszystko na papierze wyglądało ofensywnie, a jednak pomysły drużyn na zdobycie gola były mało efektywne. Przed kilkanaście minut piłkarze badali się na boisku i dopiero później zaczęli oddawać premierowe strzały.

Optyczna przewaga należała do Miedzianki, a koncentrację bramkarza Konrada Jałochy sprawdził dwukrotnie Bartosz Ślusarski. Arka była bierna i czekała na swoją okazję do kontrataku. Groźnym nie można nazwać strzału Mateusza Szwocha z woleja w 32. minucie.

W 59. minucie ten sam, wypożyczony z Legii Warszawa pomocnik był o centymetry od zdobycia gola. Z rzutu wolnego trafił jednak w słupek! To była najlepsza szansa na zmianę wyniku w całym meczu. Grę gdynian ożywiła nieco zmiana byłego gracza Miedzi Yannicka Kakoko na Michała Nalepę.

Na koniec dużo chaosu, niedokładności i złych strzałów. Sędzia nabrał powietrza w usta i zakończył mecz przy stanie 0:0. Arka nie zdobyła gola pierwszy raz od pięciu miesięcy i nie przełamała niemocy w Legnicy. Na pocieszenie jest niepokonana już od 11 kolejek i pozostała liderem. Miedź odbiera punkty najlepszym w tabeli, co nie zmienia faktu, że krząta się bliżej jej dołu niż szczytu.

Miedź Legnica - Arka Gdynia 0:0

Miedź: Paweł Kapsa - Hunter Gorskie, Tomasz Midzierski, Michał Stasiak, Błażej Telichowski - Wojciech Łobodziński, Adrian Łuszkiewicz (88' Marcin Garuch), Damian Rasak, Petteri Forsell - Tadas Labukas, Bartosz Ślusarski.

Arka: Konrad Jałocha - Tadeusz Socha, Michał Marcjanik, Krzysztof Sobieraj, Marcin Warcholak - Antoni Łukasiewicz, Yannick Kakoko (46' Michał Nalepa) - Dariusz Formella, Mateusz Szwoch, Miroslav Bożok (62' Marcus Vinicius da Silva) - Paweł Abbott.

Żółte kartki: Telichowski, Rasak (Miedź).

Sędzia: Tomasz Radkiewicz (Łódź).

Źródło: TVP S.A.

Czy Arka Gdynia zakończy sezon na najwyższym miejscu w tabeli I ligi?