Wisła - Rozwój: Faworyt tym razem zwycięży?

Wydaje się, że przed wiceliderem tabeli spotkanie z mniej wymagającym przeciwnikiem. Jednak tabela może wprowadzić w błąd. Podczas rundy jesiennej Wisła Płock niespodziewanie przegrała z Rozwojem Katowice.

Olga Krzysztofik

Jesienny mecz można określić co najmniej mianem niecodziennego. Katowiczanie otworzyli wynik po wykorzystanym karnym przez Łukasza Winiarczyka. Był to dopiero początek emocji, gdyż jeszcze w pierwszej połowie Wisła straciła jednego zawodnika - Wojciech Łuczak otrzymał drugą żółtą kartkę za uderzenie piłką o murawę po tym, jak sędzia odgwizdał jego faul.

Faworyt musiał więc grać w dziesiątkę, a po przerwie gospodarze za sprawą Patryka Kuna podwyższyli na 2:0. Choć Rozwój miał kilka kontr, to kontaktową bramkę na 2:1 zdobył Mikołaj Lebedyński. W końcówce Wisła zdobyła gola, ale ze spalonego, a ostatecznie to Ślązacy triumfowali 2:1.

Obecnie Wisła jest wiceliderem tabeli I ligi, do lidera z Gdyni tracąc zaledwie jeden punkt. Ponownie przy okazji starcia z katowiczanami, to płocczanie są faworytem. Rozwój jest już innym zespołem niż w rundzie jesiennej. Potwierdzeniem są tegoroczne wyniki. Seria czterech zwycięstw została przerwana dopiero w zeszłym tygodniu przez Zawiszę Bydgoszcz.

- Wisła też zrobiła postęp. Tak jak wtedy mówiłem, że jedziemy do Katowic po trzy punkty, tak tym bardziej u siebie po prostu musimy wygrać. Ostatnie dwa mecze nie były do końca udane w naszym wykonaniu, straciliśmy w nich punkty - powiedział Przemysław Szymiński, obrońca Wisły. - Tak jak Rozwój potrzebuje tych trzech "oczek" w kontekście walki o utrzymanie, tak samo Wisła - w kontekście walki o awans do Ekstraklasy. Nie będzie się liczyło nic innego niż zwycięstwo - dodał wychowanek Rozwoju cytowany na oficjalnej stronie tego klubu.

W tym roku Wisła straciła tylko jednego gola i to w ostatniej kolejce. Podopieczni Marcina Kaczmarka pokonali MKS Kluczbork (3:0), bezbramkowo zremisowali z Pogonią Siedlce, wygrali z Miedzią Legnica (2:0), PGE GKS-em Bełchatów (2:0),  zremisowali z Sandecją Nowy Sącz (0:0), a tydzień temu również z Olimpią Grudziądz (1:1).