Ligue 1: Olympique Lyon z trudem uratował remis, zacięta walka o wicemistrzostwo

Trwa zacięta batalia o wicemistrzostwo Francji. 2. miejsce w tabeli Ligue 1 zajmuje aktualnie Olympique Lyon, który w piątkowym meczu podzielił się punktami z OGC Nice po remisie 1:1.

Szymon Mierzyński
PAP/EPA / GUILLAUME HORCAJUELO

Obie ekipy znajdują się w czołówce, obie też chciałyby wystąpić w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów. Inauguracyjne spotkanie 34. kolejki zdecydowanie lepiej rozpoczęli podopieczni Claude'a Puela, którzy prowadzili od 18. minuty po golu Valere'a Germaina.

Gdy sześć minut później czerwoną kartkę w obozie rywala otrzymał Maxwel Cornet, wydawało się, że Les Gones polegną. Ostatecznie zdołali jednak uratować jedno oczko, a do wyrównania doprowadził niezawodny Alexandre Lacazette. Olympique zajmuje teraz 2. pozycję, ale nad AS Monaco ma tylko punkt przewagi, zaś nad piątkowym rywalem - dwa.

W niedzielę niezłą okazję do zniwelowania dystansu do ścisłej czołówki będzie mieć Stade Rennes. Ekipa Kamila Grosickiego zagra u siebie z - plasującym się w dolnej połowie tabeli - EA Guingamp.