Premier League: Benteke zabrał zwycięstwo Chelsea

Liverpool FC zremisował z Chelsea w zaległym meczu Premier League. Na Anfield padł wynik 1:1, a gospodarze wyrównali w doliczonym czasie gry.

Bartosz Zimkowski
East News

Na środku ataku Guus Hiddink postawił na młodego Bertranda Traore, dla którego był to dopiero trzeci występ w podstawowym składzie w Premier League. Od pierwszych minut lepiej prezentowali się gospodarze. Dłużej utrzymywali się przy piłce i co jakiś czas zagrażali bramce strzeżonej przez Asmira Begovica. Tylko na trybunach usiadł Thibaut Courtois, co może oznaczać, że po sezonie opuści Stamford Bridge.

The Blues mieli problem z dłuższym utrzymaniem się przy piłce, ale w 32. minucie to oni wyszli na prowadzenie. Gospodarze zbyt opieszale próbowali odebrać futbolówkę Edenowi Hazardowi, który przez dobrą chwilę holował ją, wpadł w pole karne i płaskim strzałem po długim rogu zdobył gola.

Belg wyraźnie pokazuje, że na koniec sezonu wraca do wybornej formy, ponieważ był najlepszym zawodnikiem na boisku. Znów było widać u niego luz w grze i jedynym sposobem na zatrzymanie Hazarda był faul. Tak było chociażby tuż przed przerwą, gdy żółtą kartkę ujrzał Emre Can, a tuż po zmianie stron Kolo Toure. Obaj faulowali rozpędzonego Hazarda.

Druga połowa była słabsza w wykonaniu The Reds i to goście mogli podwyższyć prowadzenie. Juergen Klopp zdecydował się na zmiany i na boisku pojawili się m.in. Christian Benteke oraz Oluwaseyi Ojo. I to oni zapewnili Liverpoolowi remis. W drugiej doliczonej minucie Ojo dośrodkował piłkę w pole karne, a tam w prostej sytuacji Asmir Begović tak wypiąstkował futbolówkę, że ta spadła na piąty metr do Benteke. Belg bez problemu strzałem głową wpakował ją do pustej siatki.

Mecz zakończył się remisem 1:1, ale samo spotkanie nie porwało - nie było rozgrywane w szybkim tempie. The Reds zajmują ósme miejsce, a Chelsea jest dziewiąta.

Liverpool FC - Chelsea 1:1 (0:1)
0:1 - Eden Hazard 32'
1:1 - Christian Benteke 90+2'

Liverpool: Simon Mignolet - Nathaniel Clyne, Kolo Toure (87' Sheyi Ojo), Dejan Lovren, Alberto Moreno, James Milner (75' Joe Allen), Emre Can, Adam Lallana (75' Christian Benteke), Roberto Firmino, Philippe Coutinho, Daniel Sturridge.

Chelsea: Asmir Begović - Cesar Azpilicueta, Gary Cahill, John Obi Mikel, Abdul Rahman Baba, Nemanja Matić, Cesc Fabregas, Pedro Rodriguez (90+3' Ruben Loftus-Cheek), Willian (57' Kenedy), Eden Hazard, Bertrand Traore (74' Tammy Abraham).

Żółte kartki: Emre Can, Kolo Toure, James Milner (Liverpool) oraz Cesar Azpilicueta (Chelsea).

Sędzia: Michael Oliver.