Sparingowo: Strzelanina w Sosnowcu - sześć bramek w meczu Wisła - Śląsk

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski /
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski /

Remisem 3:3 zakończył się piątkowy sparing Wisła Kraków - Śląsk Wrocław. Spotkanie zostało rozegrane w Sosnowcu i dla obu ekip było ostatnim testem przed startem nowego sezonu ligowego.

Dariusz Wdowczyk i Mariusz Rumak w próbie generalnej przed inauguracją ligi wystawili "11" zbliżone do optymalnych. W składzie Wisły zabrakło m.in. Arkadiusza Głowackiego oraz odpoczywających po udziale w Euro 2016 Richarda Guzmicsa i Krzysztofa Mączyńskiego.

Biała Gwiazda objęła prowadzenie w 23. minucie meczu za sprawą Pawła Brożka, ale Śląsk błyskawicznie doprowadził do wyrównania. Po centrze Alvarinho z rzutu rożnego głową Michała Miśkiewicza pokonał Lasza Dwali. Jeszcze przed przerwą drugiego gola dla WKS-u strzelił Piotr Celeban , a tuż po zmianie stron rzut karny wykorzystał Kamil Biliński i Śląsk mógł cieszyć się z dwubramkowego prowadzenia.

Wisła mogła szybko strzelić kontaktowego gola, ale Rafał Boguski zmarnował rzut karny. Mimo to, Białej Gwieździe udało się doprowadzić do remisu. W 61. minucie po zagraniu Boguskiego Filipe Goncalves interweniował w polu karnym tak niefortunnie, że wpakował piłkę do własnej siatki. W 80. minucie wynik meczu soczystym wolejem ustalił Brożek.

Dla obu drużyn był to ostatni test przed startem sezonu. Wisłą wcześniej pokonała Kmitę Zabierzów (10:0) i Zagłębie Sosnowiec (3:1), zremisowała z Ruchem Chorzów (1:1) i przegrała z MFK Karvina (1:2). Śląsk natomiast w ramach przygotowań grał z Olimpią Kowary (2:0), Zagłębiem Lubin (1:4), Pogonią Szczecin (1:0) i Hapoelem Beer Szewa (0:3).

{"id":"","title":""}

Białą Gwiazda zainauguruje sezonu 16 lipca meczem z Pogonią Szczecin. Śląsk natomiast spotkanie 1. kolejki rozegra 15 lipca z Lechem Poznań.

Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 3:3 (1:2) 1:0 - Brożek 23' 1:1 - Dwali 25' 1:2 - Celeban 41' 1:3 - Biliński (k.) 51' 2:3 - Filipe (sam.) 61' 3:3 - Brożek 80'

Wisła: Michał Miśkiewicz (65' Mateusz Zając) - Alan Uryga, Maciej Sadlok, Tomasz Cywka - Boban Jović (65' Jakub Bartosz), Petar Brlek, Rafał Boguski (65' Krzysztof Drzazga), Patryk Małecki, Adam Mójta (65' Rafał Pietrzak) - Paweł Brożek, Zdenek Ondrasek (28' Mateusz Zachara).

Śląsk: Mariusz Pawełek (46' Lubos Kamenar) - Paweł Zieliński (65' Łukasz Wiech), Adam Kokoszka (46' Ostoja Stjepanović), Piotr Celeban (65' Kamil Dankowski), Lasza Dwali (46' Mariusz Pawelec) - Alvarinho (46' Andras Gosztonyi), Augusto, Filipe (65' Jacek Kiełb), Łukasz Madej (65' Mariusz Idzik), Peter Grajciar (46' Ryota Morioka) - Mariusz Idzik (46' Kamil Biliński).