Rio 2016: Brazylia zawiodła na inaugurację, sensacyjny remis z RPA!

Wielką klapą zakończył się inauguracyjny występ Brazylii w piłkarskim turnieju olimpijskim. Zespół Rogerio Micale nie potrafił strzelić gola RPA i wywalczył zaledwie remis.

Szymon Mierzyński
Piłkarze reprezentacji Brazylii Getty Images / Jim Rogash / Na zdjęciu: Piłkarze reprezentacji Brazylii

Canarinhos całą nadzieję na dobry wynik pokładali w Neymarze i gwiazdor Barcelony od początku robił wszystko, by tych oczekiwań nie zawieść. Nękał rywali rajdami, często też szukał strzałów sprzed pola karnego. Za każdym razem jednak czegoś brakowało, bo albo piłka nieznacznie mijała bramkę, albo na posterunku był znakomicie dysponowany Itumeleng Khune.

W pierwszej połowie reprezentacja RPA broniła się jeszcze dość solidnie, po przerwie natomiast oglądaliśmy nieustanną nawałnicę faworyta. Ten zresztą od 59. minuty grał w przewadze, bo drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Mothobi Mvala.

Brazylijczycy naciskali, ale też razili nieskutecznością. Fenomenalnej okazji nie wykorzystał Gabriel Jesus, który mając przed sobą pustą bramkę trafił z ostrego kąta w słupek. Przy takiej indolencji trudno było podopiecznym Rogerio Micale sięgnąć po pełną pulę i sensacja stała się faktem. Reprezentacja RPA w konfrontacji z dużo silniejszym przeciwnikiem wyrwała cenny remis.

Grupa A:

Brazylia - RPA 0:0

Skład Brazylii: Weverton - Zeca, Marquinhos, Rodrigo Caio, Douglas Santos (84' William), Felipe Anderson (60' Luan), Thiago Maia, Renato Augusto (67' Rafinha), Gabriel, Gabriel Jesus, Neymar.

Grupa D:

Honduras - Algieria 3:2 (2:0) 1:0 - Romell Quioto 13' 2:0 - Marcelo Pereira 33' 2:1 - Sofiane Bendebka 68' 3:1 - Anthony Lozano 79' 3:2 - Baghdad Bounedjah 85'