Dramat Polaka. A miał walczyć o igrzyska olimpijskie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Marko Lukunic/Pixsell/MB Media / Na zdjęciu: Radosław Baran
Getty Images / Marko Lukunic/Pixsell/MB Media / Na zdjęciu: Radosław Baran
zdjęcie autora artykułu

W Baku polscy zapaśnicy walczą o kwalifikacje olimpijskie. Przed dużą szansą stanie w niedzielne popołudnie Kamil Kościółek. Dramat przeżył niestety Radosław Baran, który efektownie pokonał rywala z Mołdawii, ale w ostatniej akcji nabawił się urazu.

Zawody w Baku rozpoczęły się w piątek. Na starcie stanęło czternaścioro reprezentantów Polski. W sobotę powodów do radości dostarczyła kibicom Wiktoria Chołuj (AKS Białogard), która wywalczyła kwalifikację olimpijską w kategorii 68 kg.

To druga Polka, która latem tego roku wystąpi na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Wcześniej prawo startu w stolicy Francji wywalczyła Anhelina Łysak (zajmując piąte miejsce na ubiegłorocznych mistrzostwach świata).

W niedzielę do rywalizacji przystąpili zapaśnicy w stylu wolnym. Kamil Kościółek (kat. 125 kg) najpierw łatwo uporał się z Gheorghe Erhanem z Mołdawii, a następnie pokonał Węgra Daniela Ligetiego (7:4) i w niedzielne popołudnie zmierzy się w półfinale z walczącym pod neutralną flagą Białorusinem Dzianisem Chramiankou. Zwycięzca uzyska kwalifikację olimpijską.

ZOBACZ WIDEO: Dyrektor KSW o przyszłości Parnasse'a, Ziółkowskiego, Materli i słowach Janikowskiego

Do półfinału awansował także Radosław Baran (kat. 97 kg), ale... nie będzie mógł niestety w nim wystąpić. O dramacie zawodnika LKS Ceramik Krotoszyn, brązowego medalisty mistrzostw Europy z 2021 r., poinformował Polski Związek Zapaśniczy.

"W pięknym stylu zwyciężył przez przewagą techniczną 12:1 z reprezentantem Mołdawii Radu Lefterem i awansował do półfinału. Niestety w ostatniej akcji przy długim przetrzymaniu w trudnej pozycji przez przeciwnika nabawił się poważnej kontuzji. Jak nas poinformował trener Ryszard Klimas, lekarz reprezentacji - Adam Jakubowski oficjalnie wycofał z dalszej rywalizacji naszego reprezentanta" - czytamy na profilu Polskiego Związku Zapaśniczego na Facebooku.

Baran miał stoczyć bój o wyjazd na igrzyska ze startującym pod neutralną flagą Alaksandrem Husztynem z Białorusi.

Przypomnijmy, że w piątek w Baku rywalizowali zapaśnicy w stylu klasycznym. Żaden z pięciu Polaków nie zdołał jednak uzyskać kwalifikacji do Paryża.

Czytaj także: Ależ wieści! Dwie Polki z medalami mistrzostw Europy Czytaj także: Burza w Rosji. Wystarczyła jedna decyzja MKOl-u

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)