Premier League: okazałe zwycięstwo Manchesteru City w Stoke, dublet Sergio Aguero

Po rozgromieniu 5:0 Steauy Bukareszt w eliminacjach Ligi Mistrzów, Manchester City błysnął skutecznością także w Premier League, pokonując Stoke City aż 4:1.

Szymon Mierzyński
PAP/EPA

W pierwszej połowie ekipa Pepa Guardioli dominowała zdecydowanie. Długo utrzymywała się przy piłce, sprawnie wymieniała podania i stłamsiła przeciwnika. Tę przewagę dwukrotnie udokumentował Sergio Aguero. W 27. minucie Argentyńczyk zrobił to, co mimo dwóch prób nie udało mu się we wtorkowym pojedynku ze Steauą - wykorzystał rzut karny. Mike Dean podyktował go za faul Ryana Shawcrossa na Nicolasie Otamendim.

Dziewięć minut później natomiast Aguero trafił do siatki głową po dośrodkowaniu Kevina De Bruyne z rzutu wolnego.

Mimo słabej gry The Potters mogli złapać kontakt jeszcze przed przerwą. Sędzia nie zauważył jednak ewidentnego faulu Aleksandara Kolarova na Joe Allenie w polu karnym.

Tuż po zmianie stron natomiast Mike Dean oddał miejscowym to, co zabrał im wcześniej. Tym razem wskazał na "wapno", choć nie miał do tego podstaw, bo Raheem Sterling nie faulował Shawcrossa. Takiej wybornej szansy nie zmarnował Bojan Krkić i ekipa Marka Hughesa poczuła, że wcale nie musi tego spotkania przegrać.

Momentami pod bramką Obywateli robiło się bardzo gorąco, lecz gospodarzom zabrakło konkretów w ofensywie i drugiego ciosu już nie zadali. Tymczasem w 86. minucie było po meczu. Świetnie spisali się rezerwowi w zespole Pepa Guardioli. Kelechi Iheanacho minął Shaya Givena, ale zrezygnował ze strzału z bardzo ostrego kąta, zamiast tego precyzyjnie dograł do Nolito i ten dopełnił formalności z kilku metrów. Hiszpan może mówić o szczęściu, bo zdobył jeszcze jednego łatwego gola. W doliczonym czasie skierował piłkę do pustej bramki po przytomnym podaniu Sterlinga.

Manchester City zaimponował przede wszystkim w pierwszej połowie, lecz ostatecznie w efektowny sposób sięgnął w Stoke po trzy punkty. W sumie ma ich już sześć i - ze względu na większą liczbę zdobytych bramek - plasuje się tuż przed Manchesterem United.

Stoke City - Manchester City 1:4 (0:2)
0:1 - Sergio Aguero (k.) 27'
0:2 - Sergio Aguero 36'
1:2 - Bojan Krkić 49'
1:3 - Nolito 86'
1:4 - Nolito 90+5'

Stoke City: Shay Given - Phil Bardsley, Ryan Shawcross, Philipp Wollscheid, Erik Pieters, Bojan Krkić, Giannelli Imbula (72' Jonathan Walters), Glenn Whelan, Marko Arnautović (88' Ramadan Sobhi), Joe Allen, Mame Diouf.

Manchester City: Wilfredo Caballero - Pablo Zabaleta, Nicolas Otamendi, John Stones, Aleksandar Kolarov, Fernandinho, David Silva, Jesus Navas (69' Nolito), Kevin De Bruyne (88' Fabian Delph), Raheem Sterling, Sergio Aguero (83' Kelechi Iheanacho).

Żółte kartki: Ryan Shawcross, Bojan Krkić, Joe Allen (Stoke City) oraz Pablo Zabaleta, Raheem Sterling, Kevin De Bruyne, John Stones (Manchester City).