Ligue 1: Znakomity występ Kamila Glika i AS Monaco! PSG na łopatkach

Pierwsza duża wpadka Paris Saint-Germain w nowym sezonie! Mistrz Francji poległ w starciu z AS Monaco. Gospodarze - z Kamilem Glikiem w podstawowym składzie - zwyciężyli 3:1, niemal całkowicie neutralizując atuty rywala.

Szymon Mierzyński
AFP
Ekipa Leonardo Jardima już do przerwy prowadziła 2:0. Wynik w 13. minucie otworzył Joao Moutinho, który pokonał Kevina Trappa płaskim uderzeniem po podaniu Djibrila Sidibe. Drugi gol padł natomiast z rzutu karnego, który sprokurował David Luiz. Jedenastkę bardzo pewnie wykorzystał Fabinho.

Po zmianie stron podopieczni Unaia Emery'ego próbowali coś wskórać, ale nie grali zbyt przekonująco. Mimo to w 63. minucie udało im się złapać kontakt. Bramkę strzałem głową zdobył Edinson Cavani, który wykorzystał przytomne zgranie Serge'a Auriera. To był właściwie jedyny moment, w którym obrona Monaco przysnęła.

Szybko jednak stało się jasne, że paryżanie tego wieczora nie zdobędą punktów. W 80. minucie koszmarnie pomylił się Aurier, który w taki sposób przeciął zagranie Sidibe w polu karnym, że zaliczył trafienie samobójcze.

PSG przegrało pierwszy ligowy mecz od 20 marca. Co ciekawe, wtedy pogromcą mistrza Francji też było Monaco. Bardzo dobre zawody w szeregach gospodarzy rozegrał w niedzielę Kamil Glik. Na boisku zabrakło natomiast Grzegorza Krychowiaka, który wciąż nie może się przebić do wyjściowego składu. Na razie trafia tylko na ławkę rezerwowych.

Paris Saint-Germain zajmuje teraz dopiero 5. miejsce w tabeli Ligue 1. Liderem - wraz z EA Guingamp - jest drużyna Leonardo Jardima.

AS Monaco - Paris Saint-Germain 3:1 (2:0)
1:0 - Joao Moutinho 13'
2:0 - Fabinho (k.) 45+2'
2:1 - Edinson Cavani 63'
3:1 - Serge Aurier (sam.) 80'

AS Monaco: Danijel Subasić - Jemerson, Kamil Glik, Andrea Raggi, Djibril Sidibe, Fabinho, Benjamin Mendy, Tiemoue Bakayoko, Joao Moutinho, Bernardo Silva (90+1' Gabriel Boschilia), Valere Germain (78' Nabil Dirar).

Paris Saint-Germain: Kevin Trapp - Serge Aurier, Presnel Kimpembe, David Luiz (62' Thomas Meunier), Layvin Kurzawa, Marco Verratti (70' Blaise Matuidi), Thiago Motta, Adrien Rabiot, Lucas Moura (81' Hatem Ben Arfa), Edinson Cavani, Angel di Maria.

Żółte kartki: Tiemoue Bakayoko (AS Monaco) oraz Edinson Cavani (Paris Saint-Germain).