Towarzysko: Niemcy pokonali Finów, pożegnanie Bastiana Schweinsteigera

Nie zwycięstwo 2:0, a pożegnanie Bastiana Schweinsteigera było najważniejszym wydarzeniem towarzyskiego meczu Niemcy - Finlandia. Samo widowisko nie dostarczyło emocji.

Szymon Mierzyński
Getty Images / Lars Baron

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego na boisku oficjalnie podziękowano doświadczonemu pomocnikowi, który w środowym spotkaniu zagrał w narodowych barwach po raz ostatni.

Joachim Loew nie posłał do boju najsilniejszego składu i to znacznie wpłynęło na poziom rywalizacji. Gospodarze nie mieli problemu z pokonaniem niżej notowanego przeciwnika, ale i tak nie olśnili, przez co kibice zgromadzeni na trybunach stadionu w Moenchengladbach obejrzeli nudne widowisko.

Bramki padły dopiero w drugiej połowie. W 55. minucie mistrzowie świata popisali się wreszcie szybką, składną akcją. Z prawego skrzydła dośrodkował Mario Goetze, Kevin Volland przytomnie przepuścił piłkę do Maxa Meyera i ten trafił do siatki z kilku metrów.

ZOBACZ WIDEO Niemcy - Finlandia: kibic wtargnął na murawę i... zrobił selfie ze Schweinsteigerem (źródło TVP) Niemcy - Finlandia: kibic wtargnął na murawę i... zrobił selfie ze Schweinsteigerem

Wynik ustalił natomiast Mesut Oezil. Pomocnik Arsenalu, który wszedł na plac gry w 63. minucie, pokonał Lukasa Hradecky'ego uderzeniem z ostrego kąta. Piłka otarła się po drodze o nogę Paulusa Arajuuriego.

Obrońca Lecha Poznań spędził na boisku 82 minuty i zaprezentował się dość solidnie, mimo że przed przerwą zaliczył niefortunną interwencję pod własną bramką i przed trafieniem samobójczym uratował go słupek.

W podstawowym składzie Finów pojawił się też Kasper Hamalainen. Piłkarz Legii Warszawa grał jednak tylko w pierwszej połowie i niczym nie zaimponował.

Niemcy - Finlandia 2:0 (0:0)
1:0 - Max Meyer 55'
2:0 - Mesut Oezil 77'

Niemcy: Marc-Andre ter Stegen (46' Bernd Leno) - Joshua Kimmich, Shkodran Mustafi, Niklas Suele (58' Jonathan Tah), Bastian Schweinsteiger (67' Julian Weigl), Karim Bellarabi, Jonas Hector (63' Mesut Oezil), Max Meyer, Julian Brandt (78' Thomas Mueller), Mario Goetze, Kevin Volland.

Finlandia: Lukas Hradecky - Jukka Raitala, Thomas Lam, Paulus Arajuuri (82' Juhani Ojala), Niklas Moisander, Jere Uronen (60' Janne Saksela), Alexander Ring, Markus Halsti (72' Sakari Mattila), Robin Lod (60' Rasmus Schuller), Kasper Hamalainen (46' Teemu Pukki), Joel Pohjanpalo (72' Eero Markkanen).

Sędzia: Aleksiej Kulbakow (Białoruś).

Widzów: 30 121.