Ryszard Tarasiewicz: To co założyliśmy, to realizowaliśmy

Piłkarze Miedzi w piątkowym spotkaniu I-ligowych rozgrywek pokonali 2:0 Chojniczankę Chojnice. Gole dla legniczan strzelili Petteri Forsell oraz Paul Batin.

Artur Długosz

Piłkarze Miedzi Legnica od początku piątkowego meczu starali się atakować. Gospodarzom brakowało jednak skuteczności pod bramką przeciwnika. Pierwszego gola Miedzianka strzeliła dopiero pod koniec pierwszej połowy spotkania.

- Tak jak mecz przebiegał, tak chcieliśmy grać. Nie będę wchodził w aspekty taktyczne, jak to miało wyglądać. Bardziej opieraliśmy się na spotkaniu Chojniczanki z Podbeskidziem. To, co sobie założyliśmy, to realizowaliśmy - mówi Ryszard Tarasiewicz.

Ostatecznie legniczanie zwyciężyli 2:0, a drugiego gola zdobyli w ostatnich sekundach spotkania. - Uważam, że chłopcy są na pewno na tyle świadomi, że przy tych kilku sytuacjach powinniśmy strzelić bramkę na 2:0 wcześniej. Nie powinniśmy dopuszczać do takiej sytuacji, żeby prowadzić tylko jedną bramką do 90 minuty, bo sytuacje mieliśmy - zaznaczył szkoleniowiec Miedzi.