El. MŚ: Sensacja w Borysowie, Białoruś zatrzymała Francję!

Tego nie spodziewał się chyba nikt! Na inaugurację eliminacji MŚ reprezentacja Francji zaledwie zremisowała 0:0 z Białorusią. Gospodarze stoczyli heroiczny bój z wicemistrzami Europy i nie dali się zaskoczyć ani razu.

Szymon Mierzyński
Antoine Griezmann (z lewej) i Iwan Majewskij (z prawej) PAP/EPA / PAP/EPA/TATYANA ZENKOVICH / Antoine Griezmann (z lewej) i Iwan Majewskij (z prawej)
W pierwszej połowie podopieczni Didiera Deschampsa grali słabo, rzadko zagrażali rywalowi i to było dla nich stracone 45 minut.

Wicemistrz Europy podkręcił tempo dopiero po przerwie i wtedy miał kilka szans, by uniknąć kompromitacji. Bliscy szczęścia Francuzi byli choćby w 58. minucie, gdy Olivier Giroud główkował w poprzeczkę.

Zniecierpliwiony selekcjoner Trójkolorowych dokonywał zmian, m. in. wpuścił na boisko Dimitriego Payeta, który zastąpił bezbarwnego Anthony'ego Martiala. As West Hamu United wniósł sporo ożywienia w poczynania swojej drużyny, lecz jemu też zabrakło skuteczności.

W 73. minucie prowadzenie mógł dać gościom Layvin Kurzawa. Jego główkę zatrzymał jednak fenomenalnie dysponowany Andriej Gorbunow, a dobitce Paula Pogby zapobiegł Michaił Siwakow.

W końcówce Białorusini toczyli już heroiczny bój, w zasadzie nie opuszczając własnego pola karnego, nie dali się jednak złamać i urwali faworytowi bezcenny punkt. Francja zaczęła eliminacje MŚ od sensacyjnego remisu z dużo niżej notowanym przeciwnikiem!

Białoruś - Francja 0:0

Białoruś: Andriej Gorbunow - Denis Poljakow, Siergiej Politewicz, Michaił Siwakow, Maksym Bordaczew, Nikita Korzun, Iwan Majewskij, Timofiej Kalaczew, Michaił Gordejczuk (85' Maksym Wołodko), Igor Stasewicz (69' Siergiej Kriwiec), Nikołaj Signiewicz (81' Siergiej Kornilenko).

Francja: Steve Mandanda - Djibril Sidibe, Raphael Varane, Laurent Koscielny, Layvin Kurzawa, N'Golo Kante, Paul Pogba, Moussa Sissoko (69' Ousmane Dembele), Antoine Griezmann, Anthony Martial (57' Dimitri Payet), Olivier Giroud (83' Kevin Gameiro).

Żółte kartki: Michaił Siwakow, Iwan Majewskij (Białoruś).

Sędzia: Ovidiu Hategan (Rumunia).