LM: historyczny dublet Arkadiusza Milika. Tego nie dokonał wcześniej żaden piłkarz Napoli

Arkadiusz Milik przeciwko Dynamu Kijów (2:1) jako czwarty piłkarz w historii strzelił dla SSC Napoli dwa gole w meczu Ligi Mistrzów. Jest pierwszym graczem aktualnego wicemistrza Włoch, który dokonał tego przed przerwą.

Konrad Kostorz
PAP/EPA / EPA/ROMAN PILIPEY

Arkadiusz Milik dwukrotnie zmusił do kapitulacji Ołeksandra Szowkowskiego, a w obu przypadkach posłał piłkę do siatki strzałem głową. Miało to miejsce 36. minucie oraz tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę.

Wcześniej dublet dla SSC Napoli w Lidze Mistrzów ustrzelili tylko Federico Fernandez w przegranym 2:3 meczu z Bayernem Monachium, Edinson Cavani w wygranym 2:1 spotkaniu z Manchesterem City oraz Gonzalo Higuain w wygranym 3:2 pojedynku z Olympique Marsylia. Wszyscy z nich trafiali jednak raz przed przerwą, a raz po zmianie stron.

W klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników Napoli w Champions League Milik z dwoma bramkami wskoczył na trzecią pozycję. Wyprzedzają go tylko autorzy czterech goli: Higuain oraz Cavani.

Dodajmy, że reprezentant Polski ma na koncie jeszcze jedno trafienie w Lidze Mistrzów, które uzyskał w barwach Ajaksu Amsterdam w meczu z APOEL-em Nikozja w grudniu 2014 roku.